Slovan nechce v predkole Ligy majstrov nič podceniť: Netreba o tom hovoriť, treba to ukázať

Ján Kozák ml.Ján Kozák ml. Zdroj: TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA - Futbalisti slovenského majstra Slovana Bratislava sa už v pondelok presunú na Faerské ostrovy, kde ich v stredu o 20.00 SELČ čaká vstup do Ligy majstrov 2020/2021. Súperom im v 1. predkole bude domáci šampión KÍ Klaksvík a tréner "belasých" Ján Kozák ml. pred odletom vyjadril túžbu úspešne zvládnuť prvú prekážku v prestížnej súťaži.

Hrá sa na jeden zápas, 18-násobný majster svojej krajiny má na svojom štadióne Djúpumýrar umelý trávnik. "Tešíme sa všetci, celý klub. Chlapci si uvedomujú, že sme rok bojovali o túto možnosť. Verím, že to bude úspešný výjazd," povedal kouč Kozák na stretnutí s médiami. Slovan získal o jeden deň na aklimatizáciu viac aj preto, že podľa miestnych pomerov musel letieť skôr. "Je to tam trochu komplikované s pristávaním, takže sme museli ísť o deň skôr. Sú to nariadenia, niekedy je tam problém s pristátím na letisku," priblížil Kozák.

V dejisku zápasu budú panovať odlišné klimatické podmienky, očakáva sa teplota okolo 10 stupňov Celzia a tradičný silný vietor. Trénerovi 10-násobného slovenského šampióna v ére samostatnosti to však veľké starosti nerobí: "Je tam iné počasie, no do zimy sa človek lepšie prispôsobí ako opačne, keby sme išli do nejakých veľkých horúčav. V tomto problém nebude, možno bude problémom silný vietor. To žiadny futbalista nemá rád. Čo sa týka umelej trávy, aj v našej lige Žilina a Trenčín hrajú doma na nej a tie zápasy sme zvládli. Určite lepšie umelá tráva ako nejaké nekvalitné ihrisko."

V predchádzajúcej sezóne hral Klaksvík kvalifikáciu Európskej ligy UEFA. V predkole hladko prešiel cez Tre Fiori zo San Marína po výsledkoch 5:1 a 4:0, v prvom kole vyradil Riterai z Litvy po výsledkoch 1:1 vonku a 0:0 doma. Vypadol až so švajčiarskym Luzernom, avšak po tesných výsledkoch - 0:1 vonku po góle z nadstaveného času a 0:1 doma. Pred rokom "belasí" vypadli v LM hneď na úvod so Sutjeskou Nikšič, potom sa ale dostali až do skupiny EL. Slovan na Faerských ostrovoch nečaká nič jednoduché, ale je favorit. "Musíme byť odolní a myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme ukázali, že sme lepšie mužstvo. Ale netreba o tom veľa hovoriť, treba to ukázať na ihrisku," dodal Kozák.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články