VIDEO Messi je definitívne späť! Argentínska superstar sa už pripojila k mužstvu

Lionel Messi
Lionel Messi

BARCELONA - Argentínsky futbalista Lionel Messi sa v stredu vrátil do tréningového procesu v FC Barcelona a pripojil sa k tímu. Po tom, ako sa rozhodol zotrvať v katalánskom klube, sa od pondelka pripravoval individuálne v tréningovom centre "Blaugranas" v Sant Joan Despi.

Tridsaťtriročný útočník sa mohol pripojiť k spoluhráčom až po tom, ako absolvoval dva povinné testy na koronavírus. Messi minulý týždeň potvrdil, že zotrvá v tíme španielskeho vicemajstra minimálne do konca súčasného kontraktu, ktorý vyprší 30. júna budúceho roka. Rozhodol sa po rokovaniach jeho otca a agenta Jorgeho Messiho s vedením klubu.

Argentínsky reprezentant pôvodne trval na odchode z Barcelony, nezúčastnil sa na úvodných tréningoch pred novou sezónou a bojkotoval aj lekársku prehliadku. Predmetom sporu mali byť dohady o jeho zmluve. Kým klub trval na jej platnosti do budúceho leta a výkupnej klauzule 700 miliónov eur, Messi tvrdil, že vďaka opcii môže odísť zadarmo. Podľa Barcelony si ju však mal uplatniť do 10. júna. Messi sa pre hroziaci súdny spor s jeho "osudovým" klubom rozhodol ustúpiť.

 


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia; Video: Twitter/FC Barcelona

DISKUSIA