VIDEO Vlani totálne vybuchli, teraz sú z nich šampióni: Obrovské zadosťučinenie, splnený sen!

Tampa Bay Lightning získala Stanley CupTampa Bay Lightning získala Stanley Cup Zdroj: SITA/AP/Jason Franson

EDMONTON - Zatiaľ čo v minulom roku hráči Tampy Bay Lightning zhoreli v play-off najrýchlejším možným spôsobom, tento rok sú z nich absolútni víťazi. Silné mužstvo nemalo žiadne slabé miesto a dokonca aj bez zraneného kapitána Stevena Stamkosa jednoznačne ovládlo ročník. V celom priebehu play-off im nikto nedokázal uštedriť viac ako dve prehry v sérii. Teraz sú na rade oslavy, ktoré si môže užívať aj slovenský obranca Erik Černák. Na druhej strane zostal smutný celok Dallasu Stars, ktorého hráči síce dokráčali veľmi ďaleko, ale teraz nezažívajú nič iné ako smútok.

hlasy po zápase /zdroj: nhl.com, AP, TSN/:
Brayen Point, autor prvého gólu Tampy: "Tento tím má obrovské sebavedomie. Má výborný trénerský tím, ak dodržiavame stanovený herný systém, tak sme nezdolateľní. Máme výnimočný kolektív, ktorý tvrdo bojoval, aby dosiahol tento úspech. Som hrdý na hráčov. Teraz nás čakajú oslavy."

Victor Hedman, obranca Tampy a držiteľ Conn Smythe Trophy pre MVP play off: "Splnil sa mi sen. Čo sme ako tím dokázali v bubline, je niečo neuveriteľné. Máme neskutočné mužstvo, každý jeden hráč v tíme má podiel na tomto triumfe. Som taký šťastný."

Steven Stamkos, kapitán Tampy: "Je to jeden z najkrajších pocitov, aké môže športovec vo svojej kariére zažiť. Som taký hrdý na tento tím. Splnil sa mi sen. Chvíle v bubline boli zábavné, i keď som nemohol hrať. Som pyšný na toto mužstvo."

Jon Cooper, tréner Tampy: "Na úspech potrebujete silný tím a ten sme mali. Od hráčov cez celý realizačný tím, každý pracoval na sto percent a išli sme tvrdo za svojím cieľom. Po minuloročnom sklamaní, keď sme vypadli v prvom kole je to obrovské zadosťučinenie. Prišiel som na tlačovú konferenciu s celým mojím realizačným tímom, všetci, čo tu sedia, majú na zisku Stanleho pohára veľký podiel. Vážim si gesto NHL a Garyho Bettmana, že na ceremóniu s pohárom mohli ísť všetci, nielen 28 hráčov. Bolo nás spolu 52, v bubline sme strávili 65 dní a každý si zaslúžil byť na oslavách."

Andrej Vasilevskij, brankár Tampy: "Je to fantastické, máme obrovskú radosť. Hrali sme vynikajúco, veľmi zodpovedne a nepúšťali sme ich do veľa šancí. Som šťastný, že prvý shutout v play off prišiel v najdôležitejšom zápase nášho života."

Pat Maroon, útočník Tampy: "Nemôžem uveriť, že opäť oslavujem Stanleyho pohár. Je to úžasný pocit a veľké zadosťučinenie pre náš tím za tvrdú prácu. Som šťastný, že som mohol hrať s takýmito skvelými spoluhráčmi. Je to trochu iné ako pred rokom, keď som vyhral svoj prvý Stanley Cup a navyše v drese tímu z môjho rodného mesta, ale užívam si aj tento. Bola to náročná sezóna s veľkým prerušením, ale dali sme to aj v tejto bubline a máme veľkú radosť. Sme skvelá partia, inak by sme to nedali."

Rick Bowness, tréner Dallasu: "Každý, kto vyhral Stanleyho pohár, vám povie, že na to aby ste ho získali, musíme byť zdravý a mať šťastie. Som hrdý na našich hráčov, nechali na ľade všetko. Nemali sme už dostatok paliva v nádrži. Hráči si zaslúžia obdiv a uznanie za to, že to dotiahli až do šiesteho zápasu. Som hrdý, že som ich tréner."

John Klingberg, obranca Dallasu: "Veľmi to bolí, veľmi... Je snom každého hráča dostať sa až sem, ale chýbal nám kúsok. Je to obrovské sklamanie."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20
Viac o téme: Steven Stamkos Dallas Stars Jon Cooper Tampa Bay Lightning Victor Hedman John Klingberg Andrej Vasilevskij Rick Bowness Pat Maroon Brayen Point
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články