Hanbu sme si neurobili: Mladé Slovenky trápili veľkého favorita, opäť siahali na body

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

PODGORICA - Slovenská volejbalová reprezentácia kadetiek po štvrtkovej výhre 3:0 nad domácou Čiernou Horou siahala na body aj v piatok vo svojom druhom vystúpení v Podgorici na majstrovstvách Európy do 17 rokov. Favorizovaným Taliankam, strieborným medailistkám z vlaňajších ME šestnásťročných, podľahli Slovenky po bojovnom výkone 1:3 (22, -19, -19, -21) a po druhom hracom dni im v šesťčlennej I. skupine patrí 3. priečka.

Družstvo trénera Mareka Maličkého v úvode prvého setu prehrávalo o päť bodov (3:8), ale odvážnym výkonom podporeným kvalitnou obranou otočilo na 16:11. Talianky ešte dokázali manko zmazať, ale v koncovke si Slovenky vybojovali tri setbaly, Valentová druhý v poradí premenila a poslala tím do vedenia.

Ďalšie dva sety patrili Taliankam, ktoré si už od úvodu budovali náskok a obe časti získali pomerom 25:19. Darilo sa najmä 191 cm vysokej univerzálke Itumovej, autorke 21 bodov. Slovenkám vyšiel vstup do štvrtého setu, viedli aj o sedem bodov (13:6), ale náskok sa im nepodarilo udržať a ich súperky v koncovke rozhodli o svojom víťazstve.

V sobotu zavŕšia Slovenky náročný úvodný trojboj zápasom proti Bulharkám (17.30 h). Po dni voľna ich ešte čakajú súboje s Tureckom (pondelok, 15.00 h) a Slovinskom (utorok, 15.00 h). Do semifinále postúpia dvaja najlepší zo skupín, tímy na tretích a štvrtých priečkach budú hrať o 5. - 8. miesto.

ME 2020 volejbalistiek do 17 rokov - Podgorica (Č. Hora) - piatok:
I. skupina:
Slovensko - Taliansko 1:3 (22, -19, -19, -21) Rozhodovali: Pajevskyj (Ukr.) a Mičevski (Sev. Mac.), hralo sa bez divákov

Slovensko: Kartíková 1, Siládiová 5, Valentová 13, Boledovičová 4, S. Slivková 5, A. Fričová 14, libero Justhová (Hašková 9, Štermenská 0, Čilijaková 1). Tréner: M. Maličký.

Taliansko: Belliová 6, Polesellová 8, Itumová 21, Ribechiová 20, Cataniová 7, Passarová 1, libero Barberová (Giacomellová 4, Orlandiová 1, Giulianiová 0, Piovesanová 7). Tréner: M. Fanni.

Marek Maličký, tréner SR "17" (svf.sk): "Výborný zápas z našej strany. Na súpera sme sa takticky dobre pripravili a napriek tomu, že mal fyzicky navrch vďaka hráčkam s výbornými parametrami, sme mu to trošku skomplikovali a sťažili. Výborne sme bránili na sieti aj v poli a agresívne sme dohrávali lopty v útoku. Vedeli sme, že musíme hrať vabank; ak by sme poľavili na podaní, súper by to dobre 'rozhodil' a bránilo by sa nám extrémne ťažko. V pasážach, keď sme dokázali držať súperky od siete, sme ubránili veľmi veľa lôpt. Rozhodovali detaily, najmä v treťom a štvrtom sete sme bol menej efektívni v útoku. S výkonom som však veľmi spokojný. Družstvo sa nevzdalo za žiadneho stavu, hralo maximálne bojovne a so srdcom. Ak sa budeme takýmito výkonmi prezentovať na šampionáte, môžeme si splniť naše ciele."

Ďalšie výsledky I. skupiny:
Turecko - Slovinsko 3:2 (-16, 21, -21, 15, 5)
Čierna Hora - Bulharsko (20.00)

II. skupina:
Poľsko - Srbsko 0:3 (-14, -21, -14)
Rusko - Bielorusko (20.00)

Viac o téme: Taliansko Slovensko Čierna Hora Marek Maličký
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Getty Images
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články