FOTO Smutný pohľad na prázdne tribúny: Šlágru nechýbali góly, ale diváci

Na snímke prázdne tribúny v zápase 1. kola Tipos Extraligy, HC Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava
Na snímke prázdne tribúny v zápase 1. kola Tipos Extraligy, HC Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava

MICHALOVCE - Jeden z ťahákov 1. kola Tipos extraligy medzi Michalovcami a Slovanom Bratislava priniesol zaujímavý hokej, ktorému nechýbali góly, ale diváci.

"Belasí," ktorí pricestovali do Michaloviec už deň vopred, v zápase iba doťahovali manko na domácich, no viac než jeden gól Mariána Studeniča nedosiahli: "Trápili sme sa v koncovke. Mali sme možnosti na dorážky, no chýbal nám hráč pred bránkou, ktorý by to dorazil."

Veľkou prekážkou hostí bol brankár Tomáš Tomek, ktorý im v prvej tretine zmaril viacero sľubných gólových príležitostí. Svoj tím viackrát podržal aj za stavu 2:1, keď si "belasí" viackrát vytvorili tlak. Aj preto sa zverenci Romana Stantiena vrátili domov naprázdno. "Do Michaloviec sme prišli vyhrať a som sklamaný z toho, ako to dopadlo. V kabíne sme si povedali, že toto sa nesmie stávať. V nedeľu máme Poprad a v tom zápase musíme vyzerať inak, aspoň ako dve tretiny v Michalovciach," poznamenal Studenič.

Teraz sa ukáže, kto je lepší

Napriek zaujímavému hokejovému dianiu bola hlavná téma zápasu prázdne tribúny. V Michalovciach sa v sezóne 2019/2020 tešili z hokejového "boomu", súperi ako Slovan pravidelne vypredávali tamojší štadión. Prísne opatrenia však nedovoľujú vstup divákov, a tak sa duel hral bez nich. "Je to zvláštne. Keď ste v zápase a sústredíte sa naň, tak si to až tak neuvedomujete, pokiaľ sa nepozriete na tribúny. Každý má však rovnaké podmienky a teraz sa ukáže, kto je lepší. Fanúšikovia často dokážu pridať energiu a keď nemáte nikoho v hľadisku, tak je to iba na nás na ľade. Správy som radšej prestal sledovať a pripravoval som sa normálne. Veril som, že sa začne, pretože nevidím dôvod nezačať, hoci aj za prísnych podmienok. Hokej je naša práca a zamestnanie ako všetky ostatné," uviedol Studenič.      

Duel Michaloviec so Slovanom bol ťahákom prvého kola, keďže oba tímy sa netaja vysokým ambíciami. Do zápasu nastúpili v plnej sile a bol predpoklad, že by sa duel odohral pred plným hľadiskom. "Kulisa by zápasu pridala ešte čerešničku na torte. Diváci nám všetkým chýbajú, ale musíme sa s tým vyrovnať," konštatoval tréner Slovana Roman Stantien.

S divákmi by to bolo šialené

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa netaja vysokými ambíciami a potvrdili ich už v prvom zápase extraligovej sezóny. Na domácom ľade zdolali nemenej ambiciózny Slovan Bratislava 4:1. Hoci by si po cennom triumfe radi vychutnali ďakovačku s divákmi, tú si museli odpustiť. "Neviem si ani predstaviť, čo by sa dialo na zápase so Slovanom. Bolo by to určite niečo šialené. Škoda, že tu diváci nemohli byť. Ja verím, že keď budú čísla nakazených klesať, tak pustia divákov na štadión, pretože my to hráme pre nich," povedal útočník Marek Bartánus.

Práve on v druhej tretine nasmeroval domácich k víťazstvu, keď v priebehu troch minút dvakrát prekonal Romana Durného. "Sme veľmi radi, že sme do sezóny vykročili správnou nohou. Musím však vyzdvihnúť jedného nášho hráča a ním je brankár "Rudy" Tomek. Ten nám dal šancu na víťazstvo, pretože už v prvej tretine chytil asi štyri veľké šance. Keď súper neskôr skorigoval na 2:1, tak sme nechceli začať brániť, ale dať ešte jeden gól a to sa nám podarilo. Klobúk dolu pred chlapcami. Ja som veľmi rád, že sme to zvládli, pretože Slovan má, rovnako ako my, silné mužstvo. Prvé víťazstvo v sezóne veľmi teší," uviedol Bartánus.

Prázdne tribúny budú ešte minimálne niekoľko kôl a hráči si uvedomujú, že im nezostáva nič iné, iba si na to zvyknúť. Prípadnú atmosféru, akú by diváci vytvorili v šlágri prvého kola, si aktéri mohli iba predstaviť. "Pamätáme si skvelú atmosféru, ktorá bola na našom štadióne v minulej sezóne. Je nám ľúto divákov, že nemôžu prísť. Každý to vie, že bez divákov to nie je ono a nebude to ono. Dúfam, že sa to čoskoro vráti do normálu a štadión bude zaplnený  aspoň do polovice," povedal tréner michalovskej Dukly Miroslav Chudý.

Vydarený zápas mal za sebou aj útočník Pavol Regenda. Mladík sa na cennom víťazstve podieľal dvomi asistenciami a ukázal, že v ambicióznom kádri má miesto. "Som rád za dôveru trénera aj za to, že sa mi darilo. Mohol som dať aj gól, no pri svojej veľkej šanci som netrafil prázdnu bránku. Našťastie to ešte "Berty" (Marek Bartánus, pozn.) dorazil. Mali sme za sebou dve sedemhodinové cesty do Bratislavy, no sme radi, že sme tam vybojovali čo sme chceli a v piatok sa mohlo hrať. Za tú cestu to stálo. Škoda, že to bolo bez divákov, pretože keby tu boli, asi by spadol štadión," povedal Regenda.

V zápase sa sústredil na svoj výkon, ale tiež by najradšej hral pred zaplnenými tribúnami: "Bolo to ako na tréningu - bez divákov a iba s našimi pokrikmi. Každý sa však sústredí na svoju hru a nemyslí na divákov, hoci s nimi by to bolo určite lepšie. Nič sa však nedá robiť a my sa iba musíme vyrovnať so situáciou."


Tagy: HC Slovan Bratislava Tipos extraliga HC Dukla Ingema Michalovce

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Roman Hanc

DISKUSIA