Veľké sklamanie pre Taliansko: Koronavírus zrušil megašláger Juventusu s Neapolom

Hráči si uctili obete pandémie minútou tichaHráči si uctili obete pandémie minútou ticha Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini

TURÍN - Nedeľný šláger 3. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže medzi domácom Juventusom Turín a Neapolom sa neuskutočnil.

V tíme hostí sa totiž objavil koronavírus a napokon neodcestovali do Turína. Vedenie Serie A odobrilo ich štart v súlade s protokolom, ale miestny úrad verejného zdravotníctva im neodporučil cestu na sever Talianska.

Hráči Juventusu prišli na štadión štandardne, podľa pravidiel rozhodca počkal 45 minút, potom zápas zrušil. Zatiaľ nie je jasné, či ho dohrajú v náhradnom termíne alebo ho skontumujú 3:0 v prospech domácich, informovala agentúra AP.

Viac o téme: SSC Neapol Juventus Turín