Úplný kolaps hokeja? Šatan sa po zavedení nových opatrení obáva najhoršieho!

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan sa obáva o budúcnosť profesionálnych či mládežníckych klubov, pokiaľ im nepríde finančná pomoc zo strany štátu. Po zavedení sprísnených opatrení v boji proti pandémii nového koronavírusu sa od 15. októbra zastavia všetky nižšie súťaže i mládežnícke kategórie.

Výnimku dostali jedine najvyššie súťaže v hokeji, futbale, basketbale, volejbale a hádzanej. "Chápeme dôležitosť opatrení z hľadiska ochrany zdravia. Máme však obavy, že súčasné nariadenia spôsobia úplný kolaps hokeja. Síce sa najvyššia hokejová súťaž môže hrať, máme tu aj druhú profesionálnu ligu – Slovenskú hokejovú ligu, ktorá musí stáť, čo je pre jej existenciu ohrozujúce. Nehovoriac o mládeži a tréningovom procese v jednotlivých kategóriách, v týchto prípadoch máme najväčšie obavy," povedal Šatan na stránke hockeyslovakia.sk.

Prezident SZĽH sa vyjadril aj k finančným kompenzáciám pre športové zväzy: "Potrebujeme vyriešiť, akým spôsobom a ako rýchlo nám vláda dokáže pomôcť. Je plán, ktorý má po kultúre pomôcť aj športu. Po dlhých mesiacoch bez podpory nastal ten čas. Treba rýchlo nájsť spôsob, ako to urobiť, pretože mnohým našim klubom zostáva bez pomoci len pár týždňov života."

Viac o téme: Miroslav Šatan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jaroslav Novák