VIDEO Bojovník Sagan mal na dosah ďalšie víťazstvo: V špurte som urobil maximum...

Peter Sagan
Peter Sagan

RIMINI - Šprintérsky kráľ tohtoročného Giro d'Italia Arnaud Demare vyhral na 103. ročníku slávnych pretekov už štvrtú etapu. V hromadnom finiši 11. etapy s cieľom v Rimini na neho opäť nestačili jeho najväčší súperi na čele s Petrom Sagan, ktorý po utorkovom víťazstve po samostatnom úniku skončil opäť druhý.

Demare si okrem ďalšieho triumfu vylepšil aj pozíciu v boji o cyklámenový dres, do ktorej si pripísal 50 bodov v cieli a tri na prémii. Dokopy ich nazbieral 220, druhý Sagan získal v stredu 37 bodov a celkovo ich má 184. 

Tridsaťročný Slovák obsadil na prebiehajúcom Gire už štvrtýkrát druhé miesto, z toho tretíkrát za Demareom, okrem toho si pripísal víťazstvo v utorňajšej 10. etape. V celkovom poradí figuruje na 77. mieste s mankom hodina a sedem minút. "Dnes sa nekonalo žiadne prekvapenie a rovinatá etapa vyvrcholila rýchlym špurtom. Tím opäť odviedol výbornú prácu, na posledných kilometroch sme boli na čele a po záverečnej ľavotočivej zákrute som bol v dobrej pozícii. V špurte som urobil maximum, no na víťazstvo to nestačilo," uviedol Sagan pre stránku svojho tímu.


Tagy: Peter Sagan Arnaud Demare Giro d'Italia

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Massimo Paolone

DISKUSIA