Kto zasadne na reprezentačnú lavičku po Hapalovi? Toto je najhorúcejší kandidát!

Ján Kozák mladší, Štefan Tarkovič a Ján Kozák
Ján Kozák mladší, Štefan Tarkovič a Ján Kozák

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v utorok oficiálne ukončí spoluprácu s reprezentačným trénerom Pavlom Hapalom a jeho asistentom Otom Brunegrafom. Po utorkovom zasadnutí výkonného výboru zároveň prezident SFZ Ján Kováčik oznámi meno nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie.

Hlavným kandidátom na uvolnené miesto je Štefan Tarkovič, ktorý pôsobil ako asistent predchádzajúceho reprezentačného trénera Jána Kozáka a od roku 2019 pôsobil ako technický riaditeľ SFZ. "O Tarkovičovi ani ťuk nikde, po pánovi Venglošovi je druhý tréner, ktorý bol najdlhšie pri reprezentácii. Charakterovo je to skvelý človek a takých je málo. Jeho by som odporučil prezidentovi zväzu, ale rozhodnutie je na ňom," povedal Ján Kozák ešte v roku 2018 po svojom odchode.

V hre je teoreticky aj návrat Jána Kozáka a horlivo sa medzi fanúšikmi špekuluje tiež o jeho synovi Jánovi Kozákovi mladšom, ktorý je po odchode z majstrovského Slovana bez klubového pôsobiska. Do úvahy prichádzajú tiež mená ako Pavel Vrba a Martin Ševela, ktorí však aktuálne pôsobia na klubovej úrovni. Vrba v bulharskom Ludogorets Razgrad a Ševela v poľskom Zaglebie Lubin.


Tagy: Ján Kozák Štefan Tarkovič Ján Kozák mladší

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR; koláž Športky

DISKUSIA