Francúzskeho majstra sveta po páde čaká operácia: Absolútne nepochopiteľná prítomnosť motorkára!

Julien Alaphilippe v opatere lekárovJulien Alaphilippe v opatere lekárov Zdroj: profimedia.sk

BRUSEL - Úradujúci cyklistický majster sveta Francúz Julien Alaphilippe má po zrážke s motorkárom na nedeľňajších pretekoch Okolo Flámska zlomené dve záprstné kosti na pravej ruke. Informuje o tom belgický denník Le Soir.

"Francúzsky šampión sa v pondelok podrobí operácii," dodáva periodikum. Alaphilippe spadol necelých 35 kilometrov pred cieľom, keď bol súčasťou vedúcej trojčlennej skupiny spolu s Holanďanom a neskorším víťazom Mathieu van der Poelom a Belgičanom Woutom van Aertom. Francúz narazil do rozhodcu na motorke, ktorý bol na kraji cesty, ako píšu belgické a francúzske médiá, pravdepodobne si ho nevšimol, keď cez vysielačku hovoril so športovým riaditeľom svojho tímu Elegant-Quick Step.

Podľa šéfa stajne bola prítomnosť motorkára na danom mieste absolútne nepochopiteľná. "Podľa toho, čo viem, mal sa pohybovať až za skupinkou vedúcich jazdcov, navyše, ak už tam bol, nemal byť pri vnútornom oblúku zákruty, ale vonkajšom. Cyklisti vždy volia najkratšiu trasu," uviedol pre denník Patrick Lefevere.

Julian Alaphilippe po nehode Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Víťazom 104. ročníka pretekov Okolo Flámska, ktoré z tradičného jarného termínu museli byť preložené na jeseň, sa stal Holanďan Mathieu van der Poel. Jazden tímu Alpecin-Fenix napodobnil svojho otca Adriho, ktorý "De Ronde" vyhral v roku 1986.

Viac o téme: Patrick Lefevere Julien Alaphilippe Okolo Flámska 2020 Elegant-Quick Step
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá