VIDEO Palec hore pre Trnavu: Šport a kultúra držia spolu aj v ťažkých časoch!

TRNAVA - Legendárna pesnička od skupiny D.T.N.L. dostala nový šat. Postarali o to dievčatá Terézia Gregušová a Nikola Benedikovičová z dua Ukitas. Nie je to náhoda, že si vybrali práve túto pieseň a v tomto období. V spolupráci so Spartakom vznikol k piesni aj videoklip, prostredníctvom ktorého chcú futbalisti aj umelci poukázať na to, že kultúra a šport prežívajú ťažké obdobie a bez pomoci štátu, ktorý im obmedzil činnosť, môžu aj zahynúť.

„So športovcami nás spája najmä to, že hráme pre divákov a bez nich sa naše profesie robiť nedajú. Disciplínu, drinu, talent, oddanosť. Okrem toho sú naše životy podobné aj v tom, že sú plné tvrdých tréningov odmalička, odopieranie si času s rodinou i priateľmi a musíme neraz ísť vytrvalo za svojím aj cez prekážky,“ hovorí Nikola Benedikovičová. Umelci a športovci práve v tomto čase musia prekonávať asi najväčšie prekážky vo svojej kariére, a preto sa rozhodli nebyť ticho a nenásilnou formou upozorniť na neľahkú situáciu.

Spojenie Ukitas a Spartak Trnava bolo celkom logické. „Všetci zúčastnení vrátane kameramana Martina Palkoviča máme veľa spoločného s Trnavou. Je to náš rodný kraj, na ktorom nám záleží. V záujme nás všetkých je, aby bolo naše mesto na nás hrdé, aby sme sa zaňho vedeli postaviť a byť ,hlasom nášho ľuduʼ. Preto sme sa spojili so Spartakom.“

Príhodnejšiu pieseň ako Spartakovskú od D.T.N.L. by sme asi ťažko hľadali. Pri nahrávaní účinkovala aj talentovaná bubeníčka Nikoleta Šurinová, víťazka televíznej talentovej súťaže. „Pikoškou celého procesu spolupráce je, že keď som s nápadom oslovila rodičov bubeníčky Nikoletky, jej mama Monika sa mi smiala do telefónu, že manžel Roman bol vo svojich mladíckych časoch členom skupiny D.T.N.L a môžeme ho vidieť aj v ich vtedajšom videoklipe. Nikoletka je teda jeho nástupcom, čo je pre nás v skutku úsmevnou náhodou.“

Nápad sa páčil aj zástupcom fortunaligového klubu. „Neváhali sme ani chvíľu a hneď sme sa pustili do toho. Od nápadu po finálnu nahrávku a videoklip prešli asi len dva týždne. Som rád, že môžeme aj takouto formou dať najavo svoj postoj v terajšej situácii. Tá je pre umelcov a športovcov skutočne vážna, lebo sme odstrihnutí od svojej profesie. Práve prerušenie kontinuity môže mať vážne dôsledky. Nielen pre profesionálov, ale aj pre mládež, ktorá stratí motiváciu športovať alebo sa venovať umeniu. Myslí niekto na to, aká generácia vyrastie z takých detí?“ hovorí riaditeľ klubu FC Spartak Trnava Milan Cuninka.

Vo videoklipe kontrastujú zábery z čias pred koronakrízou, keď na štadióny mohli chodiť fanúšikovia, s terajším stavom, keď musia nútene zívať prázdnotou. Na záver zaznie aj symbolický odkaz, ktorý za klub prezentuje súčasný kapitán Dobrivoj Rusov a za nastupujúcu generáciu Matúš Velický z U14, spolu so spomínanou bubeníčkou Nikoletou Šurinovou.


Tagy: FC Spartak Trnava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
spartak.sk
Foto:
spartak.sk; Video: YouTube/Spartak Trnava

DISKUSIA