Bondra skóroval pri výhre Kchun-lunu: Jokerit ukázal pevné nervy a dokonal skvelý obrat

Hráči fínskeho tímu Jokerit HelsinkiHráči fínskeho tímu Jokerit Helsinki Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský útočník Dávid Bondra si vo svojom piatom tohtosezónnom vystúpení v drese Červenej hviezdy Kchun-lun otvoril bodový a zároveň strelecký účet v tíme čínskeho účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Dvadsaťosemročný útočník prispel presným zásahom v 56. minúte k výhre svojho tímu nad Metallurgom Magnitogorsk 6:4.

Hokejisti Amuru Chabarovsk zvíťazili v prvom stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade nad lídrom Východnej konferencie Ak Bars Kazaň vysoko 7:1. Prispel k tomu hetrikom český obranca Michal Jordán, ktorý sa presadil vždy v presilovke. V doterajšej kariére v KHL odohral 30-ročný Čech 213 zápasov (17 gólov), nikdy pritom nedal v zápase viac ako dva góly. Amur vyhral tretíkrát za sebou.

Hráči Jokeritu Helsinku zvíťazili na ľade Barysu Nur-Sultan 5:4 po predĺžení. Fíni pritom v 46. minúte prehrávali 0:4. Sedemdesiatsekúnd pred záverečným klaskónom však vyrovnal Mikko Lehtonen a v predĺžení dokonal obrat David Sklenička.

KHL - sumár:
Barys Nur-Sultan - Jokerit Helsinki 4:5 pp (0:0, 2:0, 2:4 - 0:1)
Góly: 25. Petuchov, 37. Šestakov, 42. Lilja, 44. Videll - 46. a 54. Regin, 53. Kivistö, 59. Lehtonen, 63. Sklenička

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 33. Li, 50. Puustinen, 60. Milovzorov - 23. Pilut

Amur Chabarovsk - Ak Bars Kazaň 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly: 5. Kuznecov, 9. Butuzov, 16. Jordán, 37. Jordán, 40. Pjanov, 53. Jordán, 54. Kamalov - 25. Da Costa

Severstaľ Čerepovec - HK Soči 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 25. Bukarts, 32. Bukarts

Červená hviezda Kchun-lun - Metallurg Magnitogorsk 6:4 (1:1, 4:1, 1:2)
Góly: 16. Shinkaruk, 26. Foo, 33. Fram, 37. Werek, 38. Lofquist, 56. BONDRA - 2. Švyrjov, 23. Beck, 49. Platonov, 52. Pesonen

CSKA Moskva - Nižnyj Novgorod 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 14. Kiselevič, 48. Kempe - 11. Vengryžanovskij, 27. Vengryžanovskij, 62. Varnakov

Dinamo Moskva - Dinamo Minsk 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 3. Volkov, 25. Grigoriev, 28. Šipačov, 58. Šipačov, 60. Kagarlickij - 3. Martynov, 20. Šarangovič

Viťaz Podoľsk - Ufa 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Góly: 31. Siomin, 36. Dergačiov, 50. Grebenščikov, 59. Siomin - 18. Kadejkin, 42. Kartajev, 50. Larsen

Viac o téme: Amur Chabarovsk Jokerit Helsinki Sibir Novosibirsk Traktor Čeľabinsk Ak Bars Kazaň Barys Nur-Sultan