VIDEO Spackaný zápas bieleho baletu: Katastrofálny prvý polčas! Real trpko prehral doma so Šachtarom

Tete oslavuje so spoluhráčmi gól do siete Realu MadridTete oslavuje so spoluhráčmi gól do siete Realu Madrid Zdroj: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

MADRID - Futbalistom Realu Madrid nevyšiel vstup do novej edície Ligy majstrov 2020/2021. Rekordný 13-násobný víťaz súťaže nestačil v stredajšom domácom zápase B-skupiny na Šachtar Doneck, s ukrajinským tímom prehral 2:3. V druhom zápase dnešného dňa RB Salzburg doma remizoval s moskovským Lokomotivom 2:2.

Real zaostával od 29. minúty po góle Teteho, ktorému pripravil gólovú pozíciu Viktor Kornijenko. O štyri minúty si Raphael Varane strelil vlastný gól, keď sa snažil zabrániť Dentinhovi v zakončení. Prvopolčasovú skazu "bieleho baletu" dokonal Manor Solomon po spolupráci s Tetem. Zverenci Zinedina Zidana nastúpili do druhého polčasu ako vymenení a po necelej štvrťhodine sa im podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu.

Luka Modrič strieľa gól Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

V 54. minúte napriahol z 25 metrov Luka Modrič a brankár Šachtaru bol iba v úlohe štatistu. Kontaktný gól španielskeho šampióna strelil Junior Vinicius, ktorý bol na ihrisku necelú polminútu. Obrana Realu ale vôbec nemala svoj deň a rýchle akcie hostí jej robili veľké problémy. Po jednej z nich sa Tete ocitol úplne sám pred Thibautom Courtoisom, ktorý reflexívne zabránil gólu. V nadstavenom čase sa hráči Realu predčasne tešili z vyrovnania, ktorú im po zakončení Federica Valverdeho prekazil systém VAR.

V súboji A-skupiny Red Bull Salzburg remizoval doma s Lokomotivom Moskva 2:2.

1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 - sumáre:
A-skupina:
Red Bull Salzburg - Lokomotiv Moskva 2:2 (1:1)
Góly: 45. Szoboszlai, 50. Junuzovič - 19. Eder, 75. Lisakovič. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

B-skupina:
Real Madrid - Šachtar Doneck 2:3 (0:3)
Góly: 54. Modrič, 59. Junior Vinicius - 29. Tete, 33. Varane (vlastný), 42. Solomon. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Viac o téme: Real Madrid Lokomotiv Moskva Šachtar Doneck RB Salzburg