Pomsta riaditeľa Giro d'Italia prišla veľmi rýchlo: Najviac na to doplatil český víťaz!

Josef Černý a jeho víťazné oslavy na pódiu
Josef Černý a jeho víťazné oslavy na pódiu

SESTRIERE - Josef Černý vďaka triumfu v piatkovej etape Giro d'Italia zarobil svojmu tímu CCC 11 010 eur, ale prémiu nedostane. Riaditeľ pretekov sa ju totiž rozhodol poslať na boj s chorobou covid-19 v reakcii na protest cyklistov, ktorí si vymohli skrátenie etapy na polovicu.

Riaditeľ Gira Mauro Vegni nemal pre ich rozhodnutie pochopenie a povedal, že za to "niekto zaplatí". A doplatili na to sami jazdci, pretože všetky prémie za piatkovú etapu poputujú lekárskemu centru na boj s koronavírusom. Vedenie pretekov to oznámilo na twitteri.

Stajne usilujúce o skrátenie pôvodne najdlhšej etapy tohto ročníka s 258 kilometrami poukazovali na to, že po náročných dňoch v chlade je imunita jazdcov oslabená. A pretože v piatok navyše pršalo, vymohol si pelotón výrazné skrátenie trate. Riaditeľ Vegni však bol rozčúlený.

"Myslím, že sa poradíme s našimi právnikmi. Domnievam sa, že to bude mať dôsledky," povedal televízii Rai Vegni, podľa ktorého cyklisti ukázali nedostatok rešpektu k pretekom a fanúšikom. Celkom si dvadsať najlepších jazdcov malo rozdeliť 27 540 eur, z ktorých by Černému pripadlo 11.010 eur. Jeho tím CCC, ktorý na konci roka príde o rovnomenného hlavného sponzora, neprotestoval.

"Podporujeme rozhodnutie (usporiadateľskej organizácie) RCS venovať prémie na boj proti covidu. Sme radi, že v týchto komplikovaných časoch môžeme vôbec pretekať. Najdôležitejšie v tejto etape pre nás bolo víťazstvo Josefa Černého, ktoré sme oslávili s celým tímom," uviedol generálny manažér stajne Jim Ochowicz.


Tagy: Giro d'Italia CCC Mauro Vegni Josef Černý

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Fabio Ferrari

DISKUSIA