Španielsky kapitán píše históriu: Sergio Ramos už prekonal európsky rekord Buffona!

Sergio RamosSergio Ramos Zdroj: SITA/Dean Mouhtaropoulos/Pool via AP

BAZILEJ - Kapitán španielskej futbalovej reprezentácie Sergio Ramos odohral v sobotu svoj 177. duel za národný tím. V zápase Ligy národov na pôde Švajčiarska nastúpil v základnej zostave hostí a prekonal tak európsky rekord talianskeho brankára Gianluigiho Buffona (176). Na svetový rekord Egypťana Ahmeda Hassana (184) mu chýba už iba sedem duelov.

Tridsaťštyriročný Ramos debutoval v národnom drese ako osemnásťročný v roku 2005 proti Číne (3:0), v tom čase sa stal vôbec najmladším španielskym reprezentantom. V roku 2010 si prvýkrát navliekol kapitánsku pásku a od roku 2018 je oficiálne kapitán. S 23 gólmi je ôsmy najlepší strelec "La Furie Roja".

Významný míľnik dosiahol v sobotu aj kapitán nemeckej reprezentácie Manuel Neuer, ktorý nastúpil v Lipsku proti Ukrajine na svoj 95. medzištátny zápas. Stal sa nemeckým brankárom s najvyšším počtom reprezentačných štartov, keď vyrovnal rekord legendárneho Seppa Maiera. Tridsaťštyriročný Neuer môže rekordný zápis prekonať v utorok, keď sa Nemci predstavia v Seville proti domácemu Španielsku.

Viac o téme: Španielsko Švajčiarsko Gianluigi Buffon Sergio Ramos
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Dean Mouhtaropoulos/Pool via AP
  • Zdroj: TASR