Blíži sa koniec Zdena Cháru v Bostone? Dohoda v nedohľadne, záujem majú tieto tri kluby!

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: Profimedia

BOSTON - Zdeno Chára je ich ikonou a dlhoročným kapitánom, avšak hokej je v prvom rade biznis. Ani dohoda s rešpektovaným slovenským obrancom sa nerodí ľahko, i keď je pre tím obrovským prínosom.

Na ľade stále odvádza kvalitnú robotu, pre spoluhráčov je oporou, lídrom a učiteľom. Ľudia ho milujú aj kvôli jeho aktivitám mimo ľadu. Chára je skrátka človek s veľkým srdcom, ktorý ešte môže v NHL odohrať niekoľko sezón vďaka nesmierne tvrdým tréningom. Je o ňom dobre známe, že svoje telo dokonale pozná a stará sa oň. Rovnako tvrdo trénuje a česká superstar Jaromír Jágr, ktorý hrával v zámorí aj ďaleko po štyridsiatke.

Samozrejme, podpísať 43-ročného hráča je riskantné, predovšetkým keď máte tie najvyššie ambície a potrebuje byť skrátka absolútne najlepší. Takým tímom Boston dozaista je. Avšak Chárova pridaná hodnota je obrovská a nepriamo tiež klubu prináša nemalé zisky a popularitu. Novej nastupujúcej generácii solídnych obrancov Bruins môže stále odovzdať cenné skúsenosti.

Zo zámoria prišli správy, že podpis zmluvy s Bostonom je zatiaľ v nedohľadne. Chára sleduje správy z ligy, ako bude vôbec nový ročník vyzerať, a až potom sa rozhodne, či chce pokračovať v kariére. Ak by sa rozhodol naďalej pôsobiť v NHL a nedohodol by sa s Bruins, mohol by si obliecť dres iného tímu. Záujem majú mať predovšetkým New York Islanders, Tampa Bay Lightning a Toronto Maple Leafs.

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins
 • Autor: © Zoznam
 • FOTO: Profimedia
 • Zdroj: športky

Súvisiace články