Belgické kluby padli počas krízy takmer na dno: Polovica príjmov je fuč, straty sa budú vykrývať ťažko

BRUSEL - Kluby najvyššej belgickej futbalovej súťaže prišli v dôsledku koronakrízy od marca 2020 približne o polovicu plánovaných príjmov. Belgická Pro League vo štvrtok informovala, že straty dosahujú okolo 275 miliónov eur. Vychádzala pritom z medziročného porovnania daňových priznaní, ktoré zverejnili kluby za obdobie od marca do septembra v aktuálnom a minulom roku.

Ako vysvetľuje riadiaci orgán belgickej ligy, kluby prišli prakticky o všetky svoje príjmy plynúce zo zápasov, teda príjmy zo vstupného, prevádzok občerstvenia i ubytovacích služieb.

V Belgicku prerušili a napokon predčasne ukončili jarnú časť sezóny. Zápasy sa začali hrať opäť v lete s limitovaným počtom divákov, na prelome októbra a novembra však vláda reagovala na rastúci počet pozitívnych prípadov zákazom divákov na štadiónoch. Pro League upozorňuje v tejto súvislosti aj na výrazný výpadok sponzorských príjmov. "Vzhľadom na to, že až 80 percent výpadku príjmov vygenerovalo obdobie od júla do septembra, je potrebné rátať s veľmi ťažkou stratou za celý rok," uviedla Pro League podľa agentúry AP.


Tagy: Pro League

Zdroj:
TASR
Foto:
Getty Images

DISKUSIA