VIDEO Zničená Vlhová po zavŕšení víťazného hetriku: Bolo to pre mňa naozaj ťažké

Petra Vlhová oslavuje svoj triumfPetra Vlhová oslavuje svoj triumf Zdroj: TASR - Martin Baumann

LECH - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala paralelný obrovský slalom Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs a vo štvrtých pretekoch sezóny oslavuje tretí triumf. Slovenská lyžiarka, bronzová z úvodného obrovského slalomu v Söldene, vo finále porazila Američanku Paulu Moltzanovú.

"Bolo to pre mňa naozaj ťažké, preteky boli nesmierne vyrovnané. Pre mňa bol úspech už to, že som sa dostala do finále. Som rada, že som sa mohla zúčastniť na tomto podujatí a že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Sústredila som sa na každú jazdu, išla som krok za krokom," povedala Vlhová v prvej televíznej reakcii. "Každá jazda bola ako finále. Dievčatá sú poriadne rýchle. Ale aj ja som a vyhrala som. To je niečo úžasné," povedala v cieli po vyhlásení.

Zdolaná finalistka Moltzanová sa vo veku 26 rokov premiérovo v kariére dostala na pódium, jej doterajší najlepší výsledok vo SP bola desiata priečka z októbrového obrovského slalomu v Söldene. "Dnes som dúfala v miesto v prvej tridsiatke," povedala Moltzanová. Tretiu priečku obsadila švajčiarska víťazka kvalifikácia Lara Gutová-Behramiová.

Vlhová získala v minulej zime malý glóbus za paralelné disciplíny, v sezóne 2020/2021 ovplyvnenej pandémiou nového koronavírusu však v kalendári figuroval iba tento jeden paralelný obrovský slalom, v ktorom Vlhová v predchádzajúcom ročníku v talianskom Sestriere obsadila až osemnástu priečku. V piatok odštartujú paralelné preteky mužov.