VIDEO Löw prvýkrát po historickom debakli Nemecka ku kritike: Samozrejme, že som bol frustrovaný

Joachim Löw
Joachim Löw

FRANKFURT NAD MOHANOM - Joachim Löw neuvažoval po prehre 0:6 so Španielskom o svojom konci na poste trénera nemeckej futbalovej reprezentácie. Počas minulotýždňových rozhovorov s vedením Nemeckého zväzu (DFB) mu však napadlo, že by mohol prísť jeho predčasný odchod. Uviedol to počas pondelňajšej videokonferencie.

"Samozrejme, že som bol frustrovaný a že ma tá prehra stále osobne trápi," povedal Löw s tým, že ako tréner sa vie s takouto situáciou vyrovnať.

Šesťdesiatročný tréner je na lavičke Nemecka od roku 2006 a získal s ním titul na MS v roku 2014. Už viackrát však čelil veľkej kritike a naposledy sa ozvali hlasy za jeho odstúpenie po najhoršej prehre v súťažnom zápase v histórii. Tú Nemci utrpeli v záverečnom dueli 4. skupiny A-divízie Ligy národov, v Seville podľahli domácim Španielom 0:6.

Löw však minulý týždeň dostal dôveru od prezídia Nemeckého futbalového zväzu (DFB) a zostane na poste trénera. Löw tak bude viesť tím aj v nadchádzajúcej kvalifikácii MS 2022 a počas budúcoročných majstrovstiev Európy, ktoré preložili pre pandémiu koronavírusu. Nemecko sa stretne v ťažkej základnej skupine s obhajcami trofeje z Portugalska, majstrami sveta z Francúzska a s Maďarskom. Löwov kontrakt platí do svetového šampionátu v Katare.

Manažér reprezentácie Oliver Bierhoff v piatok uviedol, že po prehre so Španielskom nebol v kontakte so žiadnymi potenciálnymi nástupcami Löwa. "Súčasťou práce manažéra je premýšľať o tom, čo sa stane, ak. Nemusí o tom so mnou hovoriť. Je úplne legitímne a normálne, že sa stará o veci, ktoré môžu nastať," reagoval Löw. Informovala agentúra dpa.


Tagy: Nemecko Španielsko Joachim Löw Oliver Bierhoff

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA