Guľa v Plzni na odstrel! Jeho Viktoria opäť nevyhrala, v derby podľahla suverénnej Slavii

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň prehrali v poslednom zápase jesennej časti najvyššej českej súťaže doma so Slaviou Praha 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 26. minúte Nicolae Stanciu. Úradujúci majster ligy "prezimuje" na čele tabuľky bez prehry so šesťbodovým náskokom pred Jabloncom, navyše má duel k dobru.

Zverenci slovenského trénera Adriána Guľu prehrali štvrtý z uplynulých piatich zápasov a figurujú až na 9. priečke. Na Slaviu strácajú už pätnásť bodov a na konte majú o jeden duel viac. Hráči Ostravy natiahli šnúru bez prehry v najvyššej súťaži na šesť zápasov. V stredajšom stretnutí zvíťazili v Brne 1:0.

Zlín nebodoval naplno ani vo štvrtom dueli za sebou, keď na svojom ihrisku podľahol Tepliciam 2:3. V závere prvého polčasu sa v domácom drese dostal na ihrisko slovenský brankár Matej Rakovan, keď za stavu 1:2 vystriedal zraneného Stanislava Dostála. Hoci inkasoval iba raz, k bodovému zisku Zlína nepomohol.

14. kolo - sumáre:
Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Gól: 39. Azevedo (z 11 m)
/D. Bariš a P. Štepanovský odohrali celý zápas, J. Kotuľa nastúpil v 23. min - V. Budinský sedel na lavičke náhradníkov/

MFK Karviná - FK Pardubice 0:2 (0:1)
Góly: 13. Petráň, 72. Huf
/Ch. Herc hral do 46. min, L. Čmelík nastúpil v 46. min a v 54. ho nahradil M. Janečka, R. Mikuš (všetci Karviná) hral od 46. min

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:3 (1:1)
Góly: 20. Klíma, 86. Škoda - 34. Kliment, 75. Jurečka, 80. Daníček (z 11 m)
/R. Mazáň odohral celý duel a videl ŽK - P. Šimko hral do 62. min, M. Tomič hral od 70. min a P. Bajza sedel na laičke náhradníkov

FC Fastav Zlín - FK Teplice 2:3 (1:2)
Góly: 31. a 67. Janetzký - 8. a 45.+4 Mareš, 74. Radosta