Chystá sa absolútna bomba? Bratislava má šancu organizovať budúcoročné MS v hokeji!

Fínski hokejisti pózujú s trofejou a zlatými medailami po víťazstve nad Kanadou Fínski hokejisti pózujú s trofejou a zlatými medailami po víťazstve nad Kanadou Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Medzinárodná hokejová federácia naďalej plánuje usporiadať MS v hokeji 2021. Podľa slov šéfa IIHF Reného Fasela tak nehrozí tohtoročný scenár, keď bol hokejový sviatok zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Okolo hostiteľa budúcoročného šampionátu sa však vynára čoraz viac špekulácií. Turnaj majú spoločne organizovať Bielorusko a Lotyšsko, no v hre je viacero scenárov. 

Podľa ruských médií mohla Minsk nahradiť ako druhé usporiadateľské mesto Moskva, no po treste za doping pre celý ruský šport je táto alternatíva pasé. Švédske zdroje naznačili možný presun celého turnaja do kanadskej "bubliny" a Lotyši začali pracovať s alternatívou, že by MS usporiadali samostatne. Riga má však k dispozícii len jednu halu spĺňajúcu podmienky IIHF.

Švajčiarsky watson.ch tak priniesol absolútnu bombu. V hre by malo byť aj možné presunutie časti šampionátu do Bratislavy, ktorá hostila hokejový sviatok len pred rokom. Hovorí sa aj o možnosti spoločnej organizácie Prahy a Bratislavy. O organizátorovi MS 2021 sa definitívne rozhodne na začiatku budúceho roka.

Slováci by sa na turnaji (21. mája - 6. júna) mali predstaviť v základnej A-skupine proti Rusku, Švédsku, Česku, Švajčiarsku, Dánsku, Veľkej Británii a Bielorusku.

Titul budú obhajovať Fíni, ktorí vlani v Bratislave a Košiciach zopakovali zlatú cestu z roku 2011. 

Viac o téme: IIHF René Fasel MS 2021 v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Michal Svítok
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články