Reprezentácia konečne naberá na sile: Návrat pätice hráčov pred dôležitým zápasom na MS

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP

EDMONTON - Piatim nemeckým hokejistom, ktorí mali pred štartom MS do 20 rokov pozitívny test na koronavírus, sa skončila karanténa a môžu sa opäť pripojiť k tímu. Informovala o tom na svojom webe Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). Nemecko sa tak výrazne posilní pred posledným zápasom v základnej časti so Švajčiarskom, kde sa bude rozhodovať o postupe do štvrťfinále.

Koronavírusová infekcia oklieštila zostavu Nemcov v úvode turnaja, vo víťaznom zápase so Slovenskom (4:3 pp) nastúpili iba so 14 korčuliarmi - piatimi obrancami a deviatimi útočníkmi. V bránke však mohli počítať s Florianom Buglom, ktorý sa vrátil z karantény a predviedol 22 úspešných zákrokov.

Pred začiatkom juniorských MS mali v nemeckom kádri pozitívny test okrem Bugla aj Maksymilian Szuber, Lucas Flade, Joshua Samanski, Niklas Länger, Markus Schweiger, Jan Nijenhuis a Filip Reisnecker. Neskôr odhalili infekciu aj u Jakuba Borzeckého.

Od príletu tímov do edmontonskej "bubliny" vykonali organizátori celkovo 8167 testov na koronavírus u hráčov, členov realizačných tímov a rozhodcov. Od začiatku samotných MS vykonali dokopy 2590 testov. Pri najnovšom kole testov boli negatívne výsledky vo všetkých 10 tímoch, ako aj u rozhodcov, členov IIHF a organizačného výboru.

Viac o téme: Nemecko U20
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články