VIDEO Manchester United myslí na budúcnosť: 18-ročnému talentu splnil prestupový sen!

Amad Diallo Traoré
Amad Diallo Traoré

MANCHESTER - Anglický futbalový klub Manchester United získal do svojich služieb mladíka z Pobrežia Slonoviny Amada Dialla Traorého z talianskej Atalanty Bergamo.

Osemnásťročný krídelník podpísal na Old Trafforde kontrakt do roku 2025 s opciou na ďalšiu sezónu. Dohodu medzi klubmi oznámili už začiatkom októbra, no tá podliehala ešte lekárskemu vyšetreniu, pracovnému povoleniu pre Traorého a úspešnému rokovaniu o jeho zmluve. United už tieto kroky splnili, no mladík ešte čaká na víza, keď ich dostane, pripojí sa k tímu Oleho Gunnara Solskjaera.

Manchester nezverejnil prestupovú čiastku, no podľa denníka The Guardian je jej základná výška 21 miliónov libier a Atalanta môže zinkasovať ďalších 20 na bonusoch.

Amad Diallo Traoré zaznamenal za prvý tím Bergama len päť štartov a pripísal si jeden presný zásah, Manchester ho však sledoval už niekoľko rokov. "Bude mu istý čas trvať, kým sa prispôsobí, ale jeho rýchlosť, fantastický dribling a čítanie hry mu pomôžu naplniť potenciál. Je to futbalista so všetkými atribútmi, ktoré sú potrebné, aby bol v budúcnosti dôležitý hráč pre Manchester United," povedal Solskjaer.

Pre Traorého je prestup splnený sen: "Mal som čas sa naň pripraviť po fyzickej i mentálnej stránke a skutočne som tvrdo pracoval, aby som bol pripravený vstúpiť do tohto úžasného klubu."


Tagy: Manchester United Atalanta Bergamo Ole Gunnar Solskjaer Amad Diallo Traoré

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA