Spolujazdci Sagana účastníkmi veľkej nehody: Traja elitní jazdci v skončili v nemocnici!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

SERLE - Profesionálny cyklistický tím Bora Hansgrohe postihlo počas sústredenia v Taliansku veľké nešťastie. Sedem cyklistov nemeckého tímu zrazilo auto. Traja z nich boli okamžite prevezení do nemocnice.

Nehoda postihla najmä troch jazdcov - Wilca Keldermana, Rüdigera Seliga a Andreasa Schillingera. Kelderman a Selig utrpeli otras mozgu, Schillinger čaká na vyšetrenie, informoval tím Bora-Hansgrohe na Twitteri. Zvyšní štyria jazdci, ktorí boli v skupine sa už nachádza na hoteli a sú v poriadku. Majú len malé zranenia. 

 

 

S tímom sa v Taliansku pripravuje aj slovenský jazdec nemeckého tímu Peter Sagan. Ten však v skupinke medzi havarovanými nebol. Predsezónne sústredenie malo vyvrcholiť v najbližších dňoch. Tím posledné dni trénoval spoločne a je len veľkou náhodou, že medzi zranenými sa neocitol aj trojnásobný majster sveta. 

„Viem len, že došlo ku zrážke s autom. Auto narazilo do cyklistov, ale neviem presne povedať, ako sa to stalo,“ citoval hovorcu tímu špecializovaný portál cyclingnews. Nemecký tím si vybral na sústredenie príjemné horské prostredie v okolí jazera Garda. Práve toto miesto malo pomôcť zlepšiť tímové zručnosti a pripraviť jazdcov na ťažskú sezónu. 


Tagy: Peter Sagan Bora Hansgrohe Andreas Schillinger Rüdiger Selig Wilco Kelderman

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA