Adam Lapšanský sa vrátil do HC Košice: Priorita je byť bližšie k domovu

Adam LapšanskýAdam Lapšanský Zdroj: SITA

KOŠICE - Kariéra slovenského hokejového útočníka Adama Lapšanského bude pokračovať v HC Košice. K "oceliarom" zamieril po tom, čo sezónu 2020/2021 začal v drese klubu Bratislava Capitals, ktorý pôsobí v medzinárodnej Ice Hockey League (IHL). Košický klub informoval o novej akvizícii na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Lapšanský už v Košiciach odohral dve sezóny v rokoch 2014-2016. V ročníku 2014/2015 pomohol klubu k zatiaľ poslednému majstrovskému titulu. "Vzhľadom na to, že sa mu narodilo ďalšie dieťa, je jeho priorita byť bližšie k domovu. Je to šikovný hráč so vzťahom ku košickému klubu. Ide o produktívneho útočníka s dobrým korčuľovaním, ktorý vie skórovať. Naša hra je postavená na pohybe a Adam je typ hráča, ktorý nám zapadá do filozofie tímu," povedal tréner a športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný.

Lapšanský odohral za Capitals 33 zápasov, v ktorých získal 13 kanadských bodov za šesť gólov a sedem asistencií. V najvyššej slovenskej súťaži už nastupoval aj za Poprad, Trenčín a slovenskú "dvadsiatku". Doteraz odohral v extralige celkovo 470 zápasov, v ktorých nazbieral 242 kanadských bodov za 144 gólov a 98 asistencií.

Premiéru v staronovom drese by mal absolvovať v piatkovom domácom zápase proti Slovanu Bratislava, rovnako ako nedávno avizovaná kanadská posila Emile Poirier.

Viac o téme: HC Košice Adam Lapšanský
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články