Hokejbalisti z Vrakune budú mať vďaka Fondu nové hokejky

Veľa športov spí zimným „koronaspánkom“, preto akákoľvek pomoc či dobrá správa je veľmi vítaná. Svoj o tom vie aj hokejbalový klub z bratislavskej Vrakune, ktorý z Fondu pre budúcnosť športu získal grant vo výške 1500 €. Podľa slov jeho predstaviteľov, financie pôjdu na to najdôležitejšie – športové náčinie.

Trpezlivo čakáme, kým si opäť zahráme

Hokejbal patrí medzi najúspešnejšie kolektívne športy na Slovensku. Preto vedenie klubu HBK Vrakuňa neváhalo ani sekundu a poslalo video do Fondu pre budúcnosť športu, čo sa im následne vyplatilo. „Táto správa nás veľmi potešila. Príspevok využijeme na kúpu hokejok, oblečenia či rôzneho iného náčinia. V hokejbale sa zíde každé euro,“ povedal Andrej Ravasz, prezident HBK Vrakuňa.

Fond pre budúcnosť športu od spoločnosti Niké podporuje všetky vekové kategórie. Vrakuňa je toho jasným príkladom, veď v HBK fungujú najmenší i dospelí muži. Systém prípravy či tréning majú samozrejme rozdielny, no v jednom sa nelíšia. Chcú hrať: „Veríme, že sa hneď, ako to bude možné, dostaneme na ihrisko, pretože ako deťom, tak i nám dospelým pohyb veľmi chýba,“ dodáva Ravasz s tým, že najmä deti je ťažké udržať doma. „Deti sa chcú hýbať, neobsedia, potrebujú niečo robiť. Sám ich mám dve, takže viem, aké je to niekedy u nás divoké. Zatiaľ trénujeme individuálne, deťom posielame online inštruktáže, čo treba zlepšovať, ale už sa nevieme dočkať, keď budeme môcť naplno športovať“.

Grant z Fondu už do tejto bratislavskej mestskej časti putoval. Niké takto podporila kolegov futbalistov z ŠK Vrakuňa a vďaka tomu si mohli zaobstarať nový traktor na kosenie trávy.

Zapoj sa do Fondu aj ty!

Máš aj ty v súčasnej situácii problémy, ktoré ťa brzdia v športovom raste? Neváhaj, prihlás sa do Fondu pre budúcnosť športu a získaj grant, aby si stále napredoval a plnil si svoje športové sny. Je to jednoduché. Nahraj vtipné a kreatívne video, zaves ho na stránku www.nikefondsportu.sk a čakaj, či ťa Komisia Niké odmení.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA