Nepríjemnosti pre najslávnejší klub v krajine: CSKA Moskva hrozí dočasným odchodom!

Fanúšikovia CSKA MoskvaFanúšikovia CSKA Moskva Zdroj: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos

MOSKVA - Jeden z dlhodobo najúspešnejších európskych basketbalových klubov CSKA Moskva uvažuje o dočasnom odchode z hlavného mesta Ruska. Vyhlásil to prezident klubu Andrej Vatunin, ktorý tak chce riešiť problémy s nevyhovujúcou infraštruktúrou.

Osemnásobný víťaz Euroligy hrá zápasy v modernej aréne Megasport, no zázemie má v komplexe Alexandra Gomeľského, ktoré patrí ruskému ministerstvu obrany. To sa ho rozhodlo už počas nadchádzajúceho leta zbúrať a prestavať, na čo klub nebol pripravený.

"Rýchle rozhodnutie ministerstva je ranou pre náš klub a jeho výsledky. Riešením by bolo kompletne sa presťahovať do Megasportu, lenže to nie je možné už počas najbližšieho leta. Aréna má už na dlhšiu dobu dohodnuté nájomné zmluvy," vysvetlil Vatunin podľa portálu Eurohoops.

Prezident CSKA sa teraz snaží vytvoriť tlak na kompetentné orgány v Moskve, aby si situáciu uvedomili a riešili. "Je tu viacero možností a odchod z mesta je jednou z nich. Mesto môže utrpieť serióznu stratu a prísť o reputáciu. Sme vlajkovou loďou ruského športu. Nechať klub s takou históriou bez domova je mierne povedané nesprávne."

Viac o téme: CSKA Moskva
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články