Šok v cyklistickom svete: Superhviezda pelotónu nečakane prerušila kariéru!

Tom DumoulinTom Dumoulin Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

AMSTERDAM - Holandský cyklista Tom Dumoulin sa z osobných dôvodov rozhodol prerušiť svoju úspešnú kariéru. V sobotu oznámil, že sa ťažko vyrovnáva s tlakom z profesionálneho športu a musí si premyslieť svoju budúcnosť.

Tridsaťročný Dumoulin je majster sveta v časovke z roku 2017, v rovnakom roku sa stal celkovým víťazom Giro d'Italia, v nasledujúcej sezóne bol druhý na Gire i Tour de France. Na konte má aj striebro z časovky na OH 2016 v Riu de Janeiro. V uplynulých rokoch ho trápili viaceré zdravotné problémy. S tímom Jumbo-Visma má platný kontrakt do roku 2022.

Dumoulin uviedol, že už mesiace bojuje s tým, "ako byť profesionálny cyklista": "S tlakom, ktorý s tým súvisí a očakávaniami rôznych strán. Chcem uspokojiť tím a fanúšikov, ale kvôli tomu som akosi zabudol na seba. Kto vie, kam ma to povedie." Dumoulin uviedol, že sa snaží nájsť odpoveď na otázku, čo v živote sám chce.

Nečakané rozhodnutie prišlo iba deň po tom, čo Jumbo-Visma oznámilo, že Dumoulin pôjde tento rok na Tour spolu s Primožom Rogličom, Stevenom Kruiswijkom a Woutom van Aertom. Informovala agentúra AFP.

Viac o téme: Tom Dumoulin Jumbo-Visma
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články