Ukrajinská kráska (20) neuspela, doping pribrzdí jej kariéru: Som šokovaná!

Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská
Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská

LONDÝN - Medzinárodná tenisová federácia v sobotu zamietla žiadosť Ukrajinky Dajany Jastremskej o zrušenie suspendácie za doping. Dvadsaťročnú hráčku vlani v novembri počas mimosúťažnej kontroly pozitívne testovali na zakázanú látku mesterolón.

ITF predbežne Jastremskú suspendovala 7. januára, tá sa následne odvolala na Nezávislý tribunál ITF a ten jej žiadosť v sobotu 23. januára odmietol. Teraz sa hráčka môže odvolať na medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne. "Som šokovaná a pevne tvrdím, že som nikdy zakázanú látku alebo drogu neužila. Aj z toho pohľadu, že ma dva týždne pred 9. novembrom negatívne testovali antidopingoví komisári na turnaji WTA v Linzi," napísala tenistka.

Ukrajinka má na svojom konte tri tituly z turnajov WTA. V januári 2020 bola na 21. mieste svetového rebríčka, čo je jej doterajšie kariérne maximum. Na grandslamovej pôde dosiahla najväčší úspech vo Wimbledone, v roku 2019 pri debute v hlavnej súťaži na tráve All England Clubu postúpila do osemfinále dvojhry. Informovala agentúra AFP.


Tagy: ITF Dajana Jastremská

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Frank Franklin II

DISKUSIA