Bayern po návrate z Kataru zachraňoval doma aspoň remízu: Musíme byť šťastní za bod

Robert Lewandowski v akciiRobert Lewandowski v akcii Zdroj: SITA/AP - Andreas Schaad

MNÍCHOV - Po triumfe na majstrovstvách sveta klubov FIFA v Katare sa nestačili futbalisti oslabeného Bayernu Mníchov dobre adaptovať na úplne iné klimatické podmienky a v pondelkovom stretnutí 21. kola Bundesligy len remizovali s Arminiou Bielefeld 3:3. Príjemné teplé počasie v katarskom Rajjáne museli vymeniť za chladný a zasnežený Mníchov a prišli o sedemzápasovú víťaznú sériu vo všetkých súťažiach.

Na snehom pokrytom trávniku v Allianz Arene museli Bavori proti disponovanému súperovi siahnuť na dno a podarilo sa im zmazať dvojgólové vedenie hostí. Náskok Bayernu na čele tabuľky sa tak scvrkol zo siedmich na päť bodov pred druhým Lipskom. Hostia mali dobrý vstup do zápasu v Allianz Aréne a už v 9. minúte zaskočil súpera Michel Vlap, v 37. ich poslal do dvojgólového vedenia Amos Pieper. Ihneď po zmene strán znížil Robert Lewandowski, no už o minútu upravil na 3:1 pre nováčika Christian Gebauer. Bayern však dokázal vyrovnať zásluhou gólov Corentina Tolissa a Alphonsa Daviesa. Bielefeld figuruje s 18 bodmi na 16. mieste tabuľky, no oproti svojim súperom odohral o zápas menej.

Tréner Bayernu Hansi Flick nemal k dispozícii dôležitých hráčov ako Leon Goretzka, Thomas Müller, Serge Gnabry, Jerome Boateng, Javi Martinez či Douglas Costa. "Po dlhej ceste a zápasoch v Katare to ale aj po tomto súboji vidím v pozitívnom svetle. Dnes musíme byť šťastní za bod. Ale musíme brániť lepšie," citovala Flicka agentúra DPA.

Bielefeld napol sieť domácich ešte raz, no gól Sergia Cordovu neplatil pre ofsajd. Na druhej strane v závere upratal loptu tesne spred vlastnej bránkovej čiary útočník a kapitán hostí Fabian Klos. "Som na tím strašne hrdý, aj keď nám v druhom polčase došla para. Bayern totiž ukázal, kým naozaj je. Keď z plochy zmizol sneh, bolo to už pre nás ťažké. No ak sme dokázali hrať takto tu, určite to môžeme zopakovať aj v ďalších zápasoch," povedal Klos.

Viac o téme: Bayern Mníchov Arminia Bielefeld Hans-Dieter Flick