VIDEO Škaredý pád cyklistu tesne pred cieľom: Príčina nehody zostáva záhadou

Antonio Tiberi utrpel nepríjemný pád tesne pred cieľom
Antonio Tiberi utrpel nepríjemný pád tesne pred cieľom

ABÚ ZABÍ - Tím Trek-Segafredo vyšetrí okolnosti pádu svojho jazdca Antonia Tiberiho v závere pondelkovej časovky na cyklistických pretekoch Okolo SAE. Devätnásťročný debutant na podujatí WorldTour spadol na rovine tesne pred cieľom, a hoci finišoval šúchajúc sa po zemi, napokon obsadil 19. miesto. Na pretekoch však nepokračuje, keď vinou zranení a po dohode s tímom odstúpil.

Tiberi smeroval na rovnej trati do záverečných metrov etapy, keď náhle stratil kontrolu nad bicyklom a spadol. Pri nehode utrpel viacero odrenín a hlbokú tržnú ranu na kolene, ktorú mu neskôr v nemocnici zašili. "Najvážnejšia bola rana na kolene, ktorú museli lekári zašiť. Inak sa cíti fajn a už je späť v hoteli. Po vzájomnej dohode však nebude pokračovať na pretekoch," citoval portál cyclingnews.com stanovisko tímu.


Záhadou však zostáva príčina nehody. Podľa záberov sa totiž nezdalo, že by mal bicykel mechanickú poruchu a na ceste nebola žiadna prekážka. "Je to vskutku bizarné a preskúmame, čo sa mohlo stať," dodal Tiberiho tím.


Tagy: Trek-Segafredo Okolo SAE Antonio Tiberi

Zdroj:
TASR
Foto:
YouTube; Video: YouTube

DISKUSIA