Desivé detaily tragédie, ktorá ranila českého kapitána: Jeho manželku našli vo vode až po hodine

Kapitán Třinca Petr VránaKapitán Třinca Petr Vrána Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Obrovská tragédia ranila kapitána českého tímu HC Oceláři Třinec Petra Vránu, ktorého kanadská manželka Lindsey tragicky zahynula pri záchrane šteniatka. 2. marca sa pod ňou prelomil ľad, keď sa snažila dostať späť zatúlané šteniatko.

"V utorok 2.3. zhruba pol hodiny po poludní sme prijali oznámenie o osobe vo vode priehrady Slezská Harta. Na miesto okamžite vyrazili všetky záchranné zložky integrovaného záchranného systému. Všetci policajti, hasiči, záchranári na mieste veľmi intenzívne po žene pátrali," uviedla pre Extra.cz policajná hovorkyňa Zlatuša Viačková, ktorá prezradila, že okrem dvoch skupín potápačov v záchrannej akcii zasahoval aj vrtuľník, ktorý po 20 minútach odletel preč, keďže plán nájsť ženu zhora a spustiť sa k nej nebol zrealizovaný.

"Bohužiaľ ženu vo vode našli až po hodine, a aj napriek všetkej snahe lekárov sa jej život zachrániť nepodarilo. Cudzie zavinenie bolo na mieste vylúčené"

"Bohužiaľ ženu vo vode našli až po hodine, a aj napriek všetkej snahe lekárov sa jej život zachrániť nepodarilo. Cudzie zavinenie bolo na mieste vylúčené," dodala k tragédii Viačková s tým, že ďalšie okolnosti vzhľadom na citlivosť tragickej udalosti nebude polícia zverejňovať. Smrť Lindsey, ktorá s kapitánom Třinca mala v miestnej obci chatu, ranila všetkých a súboj oceliarov s HC Litvínov okamžite preložili.

Milovala tanec a svojho manžela

Tragicky zosnulá Kanaďanka bola vášnivou tanečnicou baletu, keď so svojou záľubou začínala už ako sedemročná. Bohužiaľ jej plány stať sa profesionálkou zhatilo zranenie v devätnástich rokoch a práve v ťažkých chvíľach, kedy sa musela so svojím veľkým snom rozlúčiť, spoznala lásku svojho života Petra Vránu.

Ten v tom čase pôsobil v kanadskom Halifaxe a prakticky hneď po zoznámení sa do seba beznádejne zamilovali. Kanaďanka sa po boku českého hokejistu objavovala všade a sprevádzala ho aj pri jeho zastávkach v ruskom Chabarovsku a následne aj v Česku. Vrána v rokoch 2012 až 2014 pôsobil v klube HC Lev Praha a jeho v tom čase už pani manželka si Česko jednoducho zamilovala. Navyše podľa magazínu Glanc tu opäť mohla rozvíjať svoje tanečné schopnosti, keď sa jej ujal skúsený tanečný majster Michal, ktorý bol v tom čase prvým sólistom Národného divadla.

Viac o téme: HC Oceláři Třinec Petr Vrána Lindsey Vránová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky