VIDEO Černák sa po poriadne tvrdom zákroku zvieral na ľade: Toto sú nebezpečné údery!

Erik Černák na ľade v bolestiachErik Černák na ľade v bolestiach Zdroj: Profimedia

CHICAGO - Tampa Bay Lightning vyhrala na ľade Chicaga Blackhawks 6:3. Slovenský obranca hostí Erik Černák si pripísal piatu asistenciu v sezóne, no zápas po zákroku do hlavy od obrancu Chicaga Connora Murphyho v druhej tretine nedohral.

Černák sa podieľal na druhom zásahu svojho tímu, odohral 11:28 min., mal jednu strelu a plusový bod, ale potom inkasoval tvrdý "hit" od Murphyho, ktorý dostal trest do konca zápasu. Slovenský obranca po tvrdom zákroku dokázal odkorčuľoval na striedačku bez pomoci spoluhráčov, je však u neho podozrenie na otras mozgu.

"Černák je bojovník, bol však v takej zraniteľnej pozícii a myslím si, že to Murphy využil."

"Keď som videl, ako sa k nemu Murphy približuje, vedel som, že ho zasiahne. Je to kruté. Černák je bojovník, bol však v takej zraniteľnej pozícii a myslím si, že to Murphy využil," okomentoval zákrok krídelník "bleskov" Alex Killorn. "Musím si to ešte raz pozrieť na videu, neviem, či ho trafil do hlavy ramenom alebo lakťom. Erik je jeden z našich najlepších obrancov, nevieme, čo sa s ním stalo," povedal krátko po zápase.

Murphyho zrejme čaká dodatočný trest od oddelenia pre hráčsku bezpečnosť NHL. "Toto sú nebezpečné údery. Som si istý, že bude za to čeliť následkom. Pre nás je to veľmi nešťastná situácia. Netuším, ako vážne to je s 'Cernym'. Zranenia sa v hokeji stávajú, je však kruté, ak sa udejú takýmto spôsobom. Veríme, že bude v poriadku," povedal tréner Lightning Jon Cooper pre Tampa Bay Times. Tampa je na čele Centrálnej divízie.

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Erik Černák
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články