VIDEO Neskutočná bomba! Messi nádhernou delovkou vymietol pavučinu v bránke PSG

Lionel Messi reaguje v odvete osemfinále Ligy majstrovLionel Messi reaguje v odvete osemfinále Ligy majstrov Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Barcelona sa pred štyrmi rokmi postarala proti PSG o jeden z najpamätnejších obratov v histórii Ligy majstrov, keď po prehre 0:4 v Parku princov deklasovala v odvete súpera 6:1. Parížania bez ešte nedoliečeného Neymara tentoraz podobný scenár nezažili a postup si postrážili výsledkom 1:1, hoci od začiatku čelili dominancii súpera, ktorý mal herne i v počte šancí jasne navrch.

Skóre sa prvýkrát otvorilo po polhodine hry Lenglet fauloval v šestnástke Icardiho a po konzultácii s VAR nariadil arbiter penaltu, z ktorej otvoril skóre Mbappé. Na opačnej strane zahodil gólovú príležitosť Dembele, no v 37. minúte už bolo vyrovnané, keď trafil parádne z diaľky do pravého horného rohu Messi. Argentínčan mohol otočiť skóre v nadstavení prvého polčasu po penaltovom zákroku Kurzawu na Griezmanna, no jeho delovku z bieleho bodu vyrazil Navas na brvno. Domáci mohli napokon aj vyhrať, ale Mbappé svoj brejk v 90. minúte nevyužil.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Paríž Saint Germain
  • Zdroj: TASR, športky