VIDEO Hviezdny LeBron James opäť potiahol Lakers za výhrou, Portland si poradil s New Orleans

Basketbalista LeBron James (vľavo) z Los Angeles Lakers strieľa na kôšBasketbalista LeBron James (vľavo) z Los Angeles Lakers strieľa na kôš Zdroj: TASR/AP/Mark J. Terrill

PORTLAND - Basketbalisti Portlandu Trail Blazers si poradili v noci na stredu v zámorskej NBA s New Orleans Pelicans tesne 125:124. Domácich potiahol k víťazstvu 50 bodmi a 10 asistenciami Damian Lillard. Blysol sa aj šiestimi trojkami a 1,2 sekundy pred koncom stretnutia premenil oba kľúčové trestné hody. Bol to už piaty zápas v tejto sezóne, v ktorom Lillard zaznamenal 40 a viac bodov.

Pelicans mali sedem sekúnd pred koncom veľkú šancu na rozhodnutie, keď viedli o tri body a Brandon Ingram mal k dispozícii dva trestné hody, nepremenil však ani jeden. "Keď minul, povedal som si, že to potiahnem do predĺženia," povedal Lillard, ktorý vzápätí svoje pokusy premenil a rovnako stopercentný bol aj sekundu pred koncom zápasu, keď dokonal obrat. Portland v priebehu zápasu prehrával aj o sedemnásť bodov. "Tento zápas si budem pamätať. Už sme boli 'na lopate', ale dokázali sme sa vrátiť," uviedol Lillard podľa agentúry AP.

Výbornú formu potvrdili hráči Philadelphie 76ers, ktorí zdolali New York Knicks 99:96 a natiahli sériu víťazstiev už na šesť zápasov. Los Angeles Lakers zvíťazili nad Minnesotou Timberwolves 137:121 najmä vďaka LeBronovi Jamesovi, ktorý zaznamenal 99. triple double v kariére za 25 bodov, 12 doskokov a 12 asistencií. "Vždy sa snažím tvoriť hru a presne mieriť, dôležité je v správny čas sa správne rozhodnúť. Dnes sa mi to darilo, zvlášť vo štvrtej štvrtine," uviedol James.

Boston - Utah 109:117

Houston - Atlanta 107:119

Chicago - Oklahoma City 123:102

Miami - Cleveland 113:98

Philadelphia - New York 99:96

Portland - New Orleans 125:124

Los Angeles Lakers - Minnesota 137:121

Viac o téme: LeBron James Los Angeles Lakers