Polícia reaguje na incident zo zápasu Slavie a Rangers: Žiadny trestný čin nevyšetrujeme

Glen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržkeGlen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržke Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Škótska polícia podľa médií nemusela po štvrtkovej odvete osemfinále Európskej ligy medzi futbalistami Glasgow Rangers a pražskej Slavie vyšetrovať žiadny trestný čin. Je však pripravená tak urobiť, ak dostane podnet. Policajná hovorkyňa v denníku The Scottish Sun reagovala na informácie Slavie, podľa ktorej po výhre hostí 2:0 napadol domáci hráč v tuneli obrancu Ondřeja Kúdelu a pražský tím odprevadila do hotela polícia.

"Ani od jedného z klubov neboli v súvislosti s večerným zápasom zaznamenané akékoľvek správy o trestnej činnosti," uviedol hovorca škótskej polície. "Polícia kontaktovala klubových predstaviteľov a uistila ich, že ak od nich dostane akýkoľvek podnet, bude všetko dôkladne vyšetrovať," doplnil.

Vyhrotenej situácii predchádzal konflikt v závere stretnutia medzi Kúdelom a domácim záložníkom Glenom Kamarom. Ten tvrdí, že mu český obranca pošepkal s dlaňou zakrývajúci si ústa rasistickú urážku. Proti tomu sa však hráč Slavie aj pražský klub ohradili. Obvinili naopak Kamaru, že v tuneli do šatne v prítomnosti trénera Rangers Stevena Gerrarda Kúdelu napadol. "V šoku boli aj zástupcovia UEFA, ktorí boli pri celom incidente osobne prítomní," uviedla Slavia.

Európska futbalová únia UEFA dnes potvrdila, že o pozápasovom incidente na štadióne Ibrox vie a čaká na správu rozhodcov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Slavia Praha Glasgow Rangers Ondřej Kúdela Glen Kamara
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články