Plavkyňa Kristína sníva o tom, že vďaka grantu z Fondu pre budúcnosť športu prispeje na domácu telocvičňu

Kristína SvrčkováKristína Svrčková Zdroj: Niké

V rodine Svrčkovcov športujú doslova všetci! Takisto aj šestnásťročná Kristína, ktorá sa popri škole aktívne venuje plávaniu. Aby si mohla naďalej plniť svoje športové sny a tiež prispieť na domácu telocvičňu pre seba a svojich bratov, ktorí takisto športujú, prihlásila do Fondu pre budúcnosť športu, kde sa so svojim videom uchádza o štedrý grant.

Kristína sa o projekte spoločnosti Niké dozvedela prostredníctvom svojich rodičov. „Fond ma veľmi zaujal. Videla som videá ocenených športovcov a tiež tých, ktorí sa ako ja uchádzajú o podporu. Hoci sa od seba odlišovali, videla som v nich jedno spoločné: Túžbu vydať zo seba to najlepšie v danom športe a odprezentovať sa. Niektorými som sa inšpirovala pri tvorbe môjho videa,“ povedala na úvod plavkyňa, ktorá však začínala ako hokejistka. Na hokej ju spolu s bratmi prihlásil jej otec, ktorý neustále hľadá rôzne možnosti podpory pre svoje deti.

Po nejakom čase však na škole, do ktorej Kristína chodila, otvorili plavecký kurz.Plávanie ma nadchlo a rodičia ma následne prihlásili do plaveckej školy,“ prezradila športovkyňa, ktorá sa plávaniu venuje už osem rokov a dosahuje v ňom aj pekné výsledky.

„Mám medaily z krajských a okresných súťaží. Čo sa štafety týka, tak tam sme obsadili tretie miesto na majstrovstvách Slovenska. A plavkyne v našom klube sú považované za jedny z najlepších na Slovensku. Aj ja sa snažím dávať do toho všetko,“ priznala rodáčka zo Žiliny, ktorá sa okrem plávania venuje aj triatlonu.

Kristína Svrčková Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

V rodine majú jasný cieľ

Talentovaná plavkyňa prezradila, kam by investovala peniaze z Fondu pre budúcnosť športu. „Ocino nám chce urobiť domácu telocvičňu, kde budeme mať so súrodencami všetky potrebné pomôcky na suchú prípravu. Tiež by som si chcela zaplatiť sústredenia v bubline, ktoré poskytuje Slovensko pre plavcov. Je to veľmi finančne náročné a takto by som rada pomohla rodičom a čiastočne ich odbremenila,“ povedala na záver Kristínka.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke http://www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Plavkyňa Kristína sníva o Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

Viac o téme: Kristína Svrčková