VIDEO Agresívna jazda spôsobila Stewartovi zlomeninu: UCI žiada prísny trest pre Bouhanniho

UCI žiada ďalší trest pre Francúza Nacera Bouhanniho BouhannihoUCI žiada ďalší trest pre Francúza Nacera Bouhanniho Bouhanniho Zdroj: Repro foto Youtube

PARÍŽ - Medzinárodná cyklistická únia (UCI) žiada ďalšie potrestanie francúzskeho jazdca Nacera Bouhanniho z tímu Arkea-Samsic po jeho nedeľňajšej diskvalifikácii z podujatia Cholet-Pays de Loire. V záverečnom špurte totiž spôsobil lakťom natlačenie Jakea Stewarta (Groupama – FDJ) do bariéry, našťastie neprišlo k pádu.

Tridsaťročný Francúz, ktorý má na konte 69 víťazstiev v kariére, vrátane troch na Gire a troch na Vuelte, môže čakať ďalší trest. "UCI sa rozhodla posunúť incident svojej disciplinárnej komisii. Žiada ďalšie udelenie trestu adekvátnemu takémuto nebezpečnému správaniu sa," citovala agentúra AFP z vyhlásenia UCI.

 

Stewart si z kolízie odniesol zlomeninu

Britský cyklistika Jake Stewart utrpel zlomeninu v ruke pri incidente vo víkendových pretekov Cholet-Pays de Loire. V záverečnom špurte ho natlačil do bariér Nacer Bouhanni, hoci mal jazdec tímu Groupama-FDJ šťastie a kolíznu situáciu ustál, vyšetrenie predsa odhalilo zranenie.

"Dúfali sme, že zranenia sú len povrchové, ale röntgen objavil fraktúru druhého metakarpu," uviedol na twitteri 21-ročný Stewart.

Bouhanni v pondelok priznal chybu a ospravedlnil sa: "Je mi ľúto, čo sa stalo. Priznávam sa, že som spravil chybu, keď som menil trajektóriu. V tom momente som si Jakea nevšimol. V žiadnom prípade to nebol úmysel." Incident vyšetruje aj Medzinárodná cyklistická únia, pripomenula agentúra AP.

Viac o téme: Nacer Bouhanni Jake Stewart
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR