Skauting si všimol šikovného obrancu s potenciálom: Reprezentovať Slovensko je veľká česť!

Dávid MudrákDávid Mudrák Zdroj: SITA/AP/Jason Franson

BRATISLAVA - Dať šancu šikovným debutantom sa môže vyplatiť. Slovensko sa o tom presvedčilo s celou útočnou lajnou okolo Dávida Bondru, ktorá sa zo skúšky v kempe dostala až na majstrovstvá sveta a zbierala množstvo bodov. Aj o hľadanie hráčov s potenciálom sa bude starať Oto Haščák, ktorý zastáva v reprezentácii dvojfunkciu ako asistent generálneho manažéra a zároveň hlavný skaut. V hľadáčiku má mladého obrancu Michaloviec Dávida Mudráka.

20-ročný Dávid Mudrák oblieka v tejto sezóne dres Michaloviec, ktoré urobili určite dobre, že mu dali šancu. Darí sa celému tímu, ktorý bojoval o prvenstvo v základnej časti a určite má vysoké ambície aj do play-off. "Určite sa chcem poďakovať Michalovciam za veľkú šancu, ktorú som dostal. Mali sme určené ciele a myslím, že sme ich splnili. Po základnej časti sme skončili druhí, čo je dobrý výsledok. Na svojej vlastnej hre však stále vidím priestor na zlepšenie. Čaká nás play-off. Ak chceme byť úspešní, musíme ísť do každého zápasu naplno. Je to najdôležitejšia časť sezóny, takže sa na ňu plne sústredím," povedal Mudrák v rozhovore pre Športky.

Mudrák si prešiel reprezentačnými výbermi do 18 aj 20 rokov, teraz by ho radi videli aj v príprave mužskej reprezentácie. Jeho meno spomenul spoločne so Šimonom Nemcom a Jurajom Slafkovským hlavný skaut Oto Haščák, ktorý by toto trio rád videl v reprezentačnej akcii. "Ja som veľmi rád, že si ma pán Haščák všimol. Je to pre mňa česť, že ma spomenul. Ak dostanem pozvánku, určite na ňu prikývnem. Reprezentovať Slovensko je a vždy bola pre mňa veľká česť," komentoval záujem Mudrák.

Ako väčšina hráčov, aj on by si rád vyskúšal angažmán v zámorí. Vydarený turnaj v reprezentácii by jeho šance určite zvýšil. Mudrák však stále stojí nohami pevne na zemi a chce sa herne zlepšovať: "Myslím si, že každého hráča láka zámorie. Verím, že sa tam raz dostanem, ale je predo mnou ešte veľa tvrdej práce."

Viac o téme: Dávid Mudrák
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • Zdroj: Športky