Vďaka víťazstvu v poslednom kvalifikačnom kole poskočil: Jakub Macek sa dostal do TOP 10

Jakub MacekJakub Macek Zdroj: ehokejliga.sk

BRATISLAVA - Jakub "Doublemaca" Macek sa stal víťazom piateho, teda posledného kvalifikačného kola EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy. Vďaka tomu poskočil v draftovej tabuľke do prvej desiatky a má veľkú šancu, že si ho vo vstupnom drafte vyberie niektorý tím TIPOS Extraligy.

Jakub je s kvalifikáciou spokojný, i keď svoj výsledok v poslednom kole nechcel predceňovať. "S výsledkom som spokojný. Mal som niekoľko ťažkých súperov, ale tí úplne najlepší mali dosť bodov, takže už nehrali. Mal som šťastie, že som na nich nemusel naraziť," zhodnotil Doublemaca.

Do draftu pôjde zo siedmeho miesta a svoju predstavu o tíme má: "Priateľku mám Slovenku a býva blízko Liptovského Mikuláša, takže by som asi zvolil ich. Ale v celku mi to je jedno, hlavne aby si ma niekto vybral." Kluby si budú svojich zástupcov vyberať v drafte 16. apríla. Fanúšikovia môžu sledovať draft naživo na webe ehokejliga.sk.

Možno uvidia, ako si jeden z klubov vyberá práve Jakuba Macek. Skúsenosti s hraním má dlhoročné. "NHLku hrám už poriadne dlho. Začínal som ešte ako malý na PlayStation 1 som hrával NHLku 98. Bavilo ma to, tak som hrával ďalej a ďalej, až som sa v roku 2015 dostal k HUT. Postupne som začal spoznávať tých lepších hráčov. Ale bolo ťažké byť stále dobrým," hovorí Doublemaca, ktorý vo voľnom čase mimo hrania preferuje hlavne aktívny pohyb na kolieskových korčuliach.

Natrénované má tento rok dosť. Zahral si aj českú EHL, do ktorej sa, podobne ako do EHOKEJ Ligy, kvalifikoval. "Bol som trojka Liberca. Celkom sa nám darilo, až prišlo play off a tam sme vypadli hneď v úvode. Ale v základnej časti sme boli celkovo druhí," hovorí Jakub Macek.

On a mnohí ďalší, medzi nimi aj slovenskí gejmeri Sandra "LadyBrunette" Demitrová, Anton "Fenomen36363" Meško, David "DaviDoSen" Súkopa, Miroslav "Prco54" Talčík a tak ďalej, sa predstavia v drafte 16. apríla. Z draftového rebríčka si tímy TIPOS Extraligy vyberú každý po dvoch zástupcov a tí si zahrajú o titul majstra Slovenska a prize money vo výške 15 000 eur! Všetko môžete sledovať live na ehokejliga.sk.

Viac o téme: Jakub Maček
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky