Hrozná smrť mladého futbalistu (†20): Stredopoliar Myjavy údajne skočil pod vlak

Kristián KarikaKristián Karika Zdroj: spartakmyjava.sk

MYJAVA - Vo veku 20 rokov zomrel vo štvrtok futbalista myjavského Spartaka Kristián Karika. Informoval o tom oficiálny klubový web.

Podľa našich informácii z blízkeho zdroja klubu mal nádejný futbalista spáchať samovraždu. Dôvodom usmrtenia bola zrážka s vlakom, pod ktorý skočil.

Športky oslovili aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne, ktoré potvrdilo nehodu osoby s vlakom. "Včera krátko popoludní medzi železničnou stanicou Myjava a železničnou zastávkou Poriadie prechádzajúci vlak zachytil osobu, ktorá zraneniam na mieste podľahla. U rušňovodiča bola dychová skúška negatívna. Policajt oddelenia železničnej polície PZ Trenčín začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," povedala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Mgr. Danka Adámiková.

Karika bol v uplynulých sezónach stabilný člen A-mužstva Spartaka Myjava, v sezóne 2019/2020 chýbal iba v jednom z 25 zápasov. Hrával na poste stredopoliara. V tíme mužov debutoval v októbri 2017, keď ešte ako 16-ročný dorastenec nastúpil v domácom zápase s Malženicami. Od roku 2013 odohral v čierno-bielom drese 207 zápasov, v ktorých strelil 111 gólov.

Viac o téme: Spartak Myjava Kristián Karika
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, TASR