VIDEO Prišiel na tlačovku a nestačil sa čudovať: Páni novinári, TOTO ste mysleli vážne?!

Hubert Hurkacz počas tlačovej konferencie v Monte CarleHubert Hurkacz počas tlačovej konferencie v Monte Carle Zdroj: Twitter/Tennis TV

MONAKO - Športový život prináša rôzne bizarné situácie. Presvedčil sa o tom aj Hubert Hurkacz, jeden z najlepších hráčov aktuálnej sezóny a senzačný šampión na turnaji ATP Masters 1000 v Miami.

Poľský tenista prežíva prelomový ročník, okrem tisíckového titulu zo slnečnej Floridy ovládol aj menší podnik v Delray Beach a vo svetovom rebríčku sa vyšplhal až na šestnástu priečku. Na prestížny turnaj v Monte Carle tak cestoval vo vynikajúcom rozpoložení a s nemalými ambíciami. Úvodnú prekážku v podobe Thomasa Fabbiana dokázal pokoriť, avšak to, čo nasledovalo potom, sa len tak nevidí!

Keď sa po zdolaní talianskeho protivníka vybral na tradičnú tlačovú konferenciu, aby novinárom zvestoval svoje dojmy zo zápasu a odpovedal im na obligátne otázky, dozaista netušil, čo ho tam čaká.

Ak by ste od novinárov čakali nekompromisnú paľbu otázok, mýlili by ste sa. V miestnosti nastalo priam až hrobové ticho. "Žiadne otázky v angličtine? Nič? V poriadku, tak prejdeme na poľštinu," povedala uvádzačka tlačovky dúfajúc, že sa niekto z prítomných novinárov predsa len chytí a Hurkacza vyspovedá.

"Žiadne otázky?" zopakovala, na už čo zareagoval aj poľský tenista: "Nie," odpovedal vtipne. "Žiadne otázky, no to je milé. Pekná tlačovka…" dodal Hurkacz, ktorému už došla trpezlivosť a rozhodol sa z "tlačovej konferencie" odísť. Na záver si však neodpustil ironickú poznámku, ktorú zachytili aj zvukové mikrofóny: "Tlačovka bez otázok, to je novinka."

Hurkacz sa s Monte Carlom rozlúčil už v nasledujúcom kole, v ktorom nestačil na kométu turnaja Daniela Evansa. Britský tenista následne vyprevadil aj svetovú jednotku a dvojnásobného kráľa miestnej antuky Novaka Djokoviča.

Viac o téme: Novak Djokovič Daniel Evans Hubert Hurkacz Thomas Fabbiano ATP Masters 1000 v Monte Carle
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Tennis TV
  • Zdroj: športky