VIDEO Bayern nevyužil prvú šancu na zisk titulu, Haaland vystrelil Dortmundu cenné víťazstvo

Sklamaní Robert Lewandowski a Leon Goretzka po góle MainzuSklamaní Robert Lewandowski a Leon Goretzka po góle Mainzu Zdroj: SITA/AP/DPA

MAINZ - Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v 31. kole nemeckej Bundesligy na pôde 1. FSV Mainz 1:2. Bavori v sobotu nevyužili prvú šancu definitívne si zabezpečiť deviaty titul za sebou.

Na čele tabuľky majú desaťbodový náskok pred Lipskom, ktoré má k dobru nedeľný domáci duel so Stuttgartom.

Bayernu nepomohol k zisku bodov v Mainzi ani návrat Roberta Lewandowského. Poľský kanonier nútene pauzoval od konca marca, keď v zápase kvalifikácie MS 2022 na pôde Andorry utrpel zranenie kolena. Bayern prehrával už od 3. minúty po strele Jonathana Burkardta. V 37. minúte zvýšil náskok domácich presnou hlavičkou Robin Quaison. Lewandowski v úplnom závere zápasu vo štvrtej minúte nadstaveného času už iba skorigoval prehru hostí.

Robert Lewandowski Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/DPA

Borussia Dortmund uspela na ihrisku Werderu Brémy 2:0, oba góly vsietil nórsky útočník Erling Braut Haaland. Union Berlín vďaka hetriku fínskeho reprezentanta Joela Pohjanpala zvíťazil nad Werderom Brémy 3:1. Vo večernom stretnutí Bayer Leverkusen zdolal Eintracht Frankfurt 3:1.