Po návrate fanúšikov na tribúny hrozia protesty: Odpor proti Superlige spojil aj rivalov

Fanúšikovia žiadajú odchod majiteľa klubu Stana KroenkehoFanúšikovia žiadajú odchod majiteľa klubu Stana Kroenkeho Zdroj: SITA/AP/ Frank Giffiths

BERLÍN - Po vystúpení viacerých klubov z projektu Európskej Superligy (ES) hrozia na tribúnach negatívne postoje fanúšikov k jej zakladateľom. Podľa koordinátora projektov s fanúšikmi v Nemecku Michaela Gabriela by po návrate divákov na tribúny mali byť protesty viditeľné i počuteľné.

Podľa Gabriela považujú fanúšikovia Superligu iba za zlý krok: "Momentálne záleží na postoji fanúšikov. Vidíme intenzívne spolupráce medzi mnohými skupinami, nielen v Nemecku, ale po celej Európe."

Gabriel tiež poznamenal, že politici ako francúzsky prezident Emmanuel Macron a britský premiér Boris Johnson sa postavili na stranu fanúšikov v otázke ESL a reformy Ligy majstrov. Fanúšikovia sa masívne postavili proti vytvoreniu ESL najmä v Anglicku. Priaznivci Liverpoolu, Chelsea, Manchestru United a Tottenhamu Hotspur dokonca vyšli do ulíc a požadujú personálne zmeny v kluboch. "Napätie, ktorému je futbal vystavený, bude s nami počas niekoľkých nasledujúcich rokov,“ uviedol Gabriel.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Superliga ESL
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR