Peter Sagan v prológu Okolo Romandie v elitnej tridsiatke, úvodná časovka korisťou Dennisa

Peter Sagan v úvodnej časovke Okolo RomandiePeter Sagan v úvodnej časovke Okolo Romandie Zdroj: SITA/AP/Laurent Gillieron

ORON - Slovenský cyklista Peter Sagan z Bory-hansgrohe obsadil v prológu Okolo Romandie 28. miesto. V utorkovej časovke zaostal za víťazom Rohanom Dennisom z Austrálie o 22 sekúnd.

Jazdec tímu Ineos triumfoval na 4,05 km trati pred tímovými kolegami Geraintom Thomasom z Veľkej Británie (+9 s) a krajanom Richiem Porteom (+11).

Na štarte sa predstavili aj Slováci Erik Baška a Juraj Sagan, obaja tímový kolegovia Petra Sagana skončili na konci klasifikácie, Juraj Sagan bol na 132. mieste s mankom 53 sekúnd na víťaza, Baška obsadil 138. priečku (+1:01 min.).

V stredu je na programe 1. etape z Aigle do Martigny dlhá 168,1 km.

Peter Sagan v úvodnej Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Laurent Gillieron

výsledky - prológ (Oron - Oron, časovka, 4,05 km): 1. Rohan Dennis (Aus./Ineos Grenadiers) 5:26 min, 2. Geraint Thomas (V. Brit./Ineos Grenadiers) +9 s, 3. Richie Porte (Aus./Ineos Grenadiers), 4. Rémi Cavagna (Fr./Deceuninck-QuickStep) obaja +11, 5. Stefan Bissegger (Švaj./EF Education-Nippo), 6. Jan Tratnik (Slovin./Bahrain Victorious) +13, ... 28. Peter SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) +22, 132. Juraj SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) +53, 138. Erik BAŠKA (SR/Bora-hansgrohe) +1:01 min

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Romandie Rohan Dennis Bora - Hansgrohe