Zvolen je po triumfe nad Slovanom hladný po úspechu: Musíme eliminovať ich hlavné zbrane

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Víťazstvo v základnej časti a vytúžené prvenstvo v play-off. Taký je ideálny scenár hokejistov HKM Zvolen pred finálovou sériou Kaufland play-off Tipos extraligy. "Teraz nás čaká to najlepšie. Finále si ideme užiť a verím, že ho zvládneme," povedal útočník Radovan Puliš.

Pre HKM Zvolen je to siedma finálová účasť, dve z doterajších šiestich premenil na titul. Pri tom predošlom, v roku 2013, bolo niekoľko súčasných hráčov "bryndziarov," ale aj asistent trénera Andrej Podkonický. Motivácia však nebude chýbať ani Radovanovi Pulišovi, Petrovi Hraškovi či Petrovi Zuzinovi, ktorí pred sezónou 2020/2021 podpísali viacročné kontrakty s cieľom opäť priviesť titul pod Pustý hrad.

Pre útočníka Juraja Mikúša to bude druhé extraligové finále v kariére. V sezóne 2008/2009 síce žiaril po boku Žigmunda Pálffyho v drese Skalice, ktorú doviedli k historickej finálovej účasti, no vo finále nestačili na Košice. Z mladíka Mikúša sa odvtedy stal skúsený hráč, ktorý by rád získal prvý tímový titul v kariére.

Hokejisti Zvolena oslavujú po Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Náladu pred finále mu spravil nielen pomerne rýchly semifinálový postup cez Slovan Bratislava (4:1 na zápasy), ale aj skutočnosť, že sa stal už trojnásobným otcom. "Lepšie to vyjsť nemohlo. Obe veci sú skvelý pocit," netajil. Púť Zvolenčanov vo vyraďovacej časti je zatiaľ pomerne suverénna. Štvrťfinálovú sériu s Novými Zámkami ukončili v najrýchlejšom možnom čase (4:0) a Slovanu Bratislava dovolili iba jedno víťazstvo (4:1). "Séria so Slovanom sa skončila 4:1, ale vôbec nebola jednoduchá. Určite nám však pomôže, že sa skončila po piatich zápasoch, než keby sme sa mali trápiť na sedem stretnutí," poznamenal Mikúš.

Nielen Podkonický, ale aj hlavný tréner Peter Oremus a ďalší asistent Andrej Kmeč už získali majstrovské tituly. Kmeč ako hráč v roku 2004 a aj ako asistent trénera v Nitre (2016), Oremus triumfoval ako tréner Košíc (2015). "Aj keď si nejakí hráči a my tréneri niečím podobným už prešli, nikdy to nie je rovnaké," povedal Kmeč pre hockeyslovakia.sk. Zvolenčania si uvedomujú, že ich čaká ambiciózny súper s výraznými individualitami. "Vieme o ich kvalitách. V kádri majú výnimočných hráčov, ktorí sa vedia presadiť a rozhodovať zápasy. Je to útočné mužstvo vytvárajúce tlak. Budeme sa snažiť, aby sme ich hlavné zbrane eliminovali a aby sme boli úspešní," uviedol Kmeč.

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen Radovan Puliš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR