VIDEO Českí hokejisti nezvládli poslednú tretinu: Fínsky obrat 19 sekúnd pred koncom!

Českí hokejisti do 18 rokov prehrali s FínskomČeskí hokejisti do 18 rokov prehrali s Fínskom Zdroj: YouTube

FRISCO/PLANO - Kanadskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na MS tejto vekovej kategórie v amerických mestách Frisco a Plano. V noci na štvrtok zdolali lotyšských rovesníkov 4:2 a sú na čele A-skupiny. V B-skupine vyhralo Fínsko nad Českom 6:5 a vedie tabuľku.

Česká hokejová reprezentácia do 18 rokov dobre rozohraný zápas stratila v závere. Zverenci trénera Jakuba Petra viedli osem minút pred koncom 5:3, ale potom inkasovali tri góly v oslabení. Rozhodujúci gól strelil Samu Tuomaala 19 sekúnd pred záverečnou sirénou. Po dvoch zápasoch tak majú Česi tri body a v skupine B sú tretí.

"Pre toto milujem hokej osemnásťročných. Mali sme skvelý štart, hrali sme podľa plánov a s prvou tretinou som maximálne spokojný. Len sme možno mohli dať viac gólov. V druhej tretine Fíni spravili nejaké zmeny a v tretej? To je to, čo tu vidíme každý deň. Včera tiež Rusko viedlo nad Fínskom 3:1 a prehralo. Prehra je pre nás ťažká, ale musíme sa pozerať na ďalší zápas. Platí, čo som povedal pred turnajom. Každý tu môže poraziť každého, "povedal Peter.

MS hokejistov do 18 rokov - výsledky:

A-skupina:
Kanada - Lotyšsko 4:2B-skupina:
Česko - Fínsko 5:6

Viac o téme: Česko Fínsko Kanada Lotyšsko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR, ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy