Opúšťajú Spartu a mieria za slovenským koučom: Országh v Litvínove privítal slovenskú dvojicu

Vladimír Országh na lavičke LitvínovaVladimír Országh na lavičke Litvínova Zdroj: profimedia.sk

LITVÍNOV - Slovenskí hokejoví útočníci Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ podpísali viacročné kontrakty s českým extraligovým klubom HC Verva Litvínov. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Obaja slovenskí reprezentanti zamierili do nového pôsobiska zo Sparty Praha. Kudrna strávil v klube šesť sezón, počas ktorých odohral celkovo 326 zápasov. V nich dosiahol bilanciu 72 gólov a 69 asistencií. "Nehral v elitných formáciách, pretože na Sparte bola obrovská konkurencia. My od neho očakávame aj prínos v ofenzíve, v ktorej by nám mal vyplniť gólovú medzeru, ktorú sme mali v uplynulej sezóne," povedal slovenský tréner Litvínova Vladimír Országh.

Pre 25-ročného Sukeľa bola Sparta prvé pôsobisko po odchode zo slovenskej extraligy. Za pražský klub odohral počas dvoch sezón celkovo 115 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 18 gólov a 18 asistencií. "Na Sparte mal väčšinou defenzívne úlohy. Nastupoval v oslabeniach a v presilovkách nedostal veľa priestoru. Hoci hral v tretej a štvrtej formácii, mal veľmi slušný počet kanadských bodov. Je to zodpovedný hráč, ktorý sa veľmi zlepšil v defenzívnych činnostiach," povedal Országh.

Litvínov angažoval okrem Kudrnu a Sukeľa aj českého útočníka Petra Straku z Plzne.

Viac o téme: Vladimír Országh Andrej Kudrna HC Verva Litvínov Matúš Sukeľ
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR