Slováci hodnotia výhru nad Rakúskom: Ramsay vyzdvihol štyroch hráčov, mrzí ho jedna vec

Dominic Hackl (Rakúsko) a Juraj Slafkovský (Slovensko) počas prípravného zápasuDominic Hackl (Rakúsko) a Juraj Slafkovský (Slovensko) počas prípravného zápasu Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotnom prípravnom zápase pred MS v Rige nad Rakúskom 3:1. V Piešťanoch sa gólovo presadili Marek Hrivík, Adrián Holešinský a Miloš Roman.

hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: "Som spokojný s výsledkom i hrou. Mrzí ma, že sme nedali viac gólov. Najmä v presilovkách nám pomohli noví hráči Cehlárik s Hrivíkom. Páčil sa mi aj výkon Regendu. Takého hráča sme potrebovali do štandardných situácií. Potešil ma aj Holešinský, ktorý dal pekný gól z trestného strieľania."

Adrián Holešinský, strelec druhého gólu Slovenska: "Pri trestnom strieľaní som vedel dopredu, že zakončím takto. Mám to takto 'zmáknuté'. Bolo cítiť, že Rakúšania hrali fyzický hokej, dohrávali nás. Ak by som sa dostal na MS, bolo by to pekné, ale nezaoberám sa tým. Hrám najlepšie ako viem a uvidíme, čo bude."

Miloš Roman, strelec tretieho gólu Slovenska: "Pri mojom góle som videl priestor pred sebou, snažil som sa zakončiť hore. Rakúšania boli nepríjemní a celkom šikovní v útočnom pásme. Ale inak sme mali prevahu. Akurát sa musíme vyvarovať chýb."

Marek Ďaloga, kapitán Slovenska, ktorý odohral stý zápas v reprezentácii: "Môj míľnik je veľmi pekný, je to dobrý pocit. Teší ma, že sme tento zápas dokázali vyhrať, a že som to aj takto mohol osláviť. Rakúšania neboli ľahký súper, ale mohli sme dať viac gólov, v niektorých fázach sme si zbytočne prihrávali, mali sme ísť viac do koncovky."

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Marek Ďaloga Adrián Holešinský Miloš Roman Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články