Pini už raz dal Vlhovej košom: Petra stále nie je na vrchole svojich možností a schopností!

Mauro Pini sa stal novým koučom Petry VlhovejMauro Pini sa stal novým koučom Petry Vlhovej Zdroj: Facebook/Petra Vlhová

BRATISLAVA - Švajčiarsky tréner Mauro Pini vystriedal na poste kouča slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej talianskeho kormidelníka Livia Magoniho. Ten v uplynulej sezónu priviedol Vlhovú k zisku historicky prvého slovenského veľkého glóbusu pre celkovú víťazku Svetového pohára. Pini sa s Vlhovej tímom predbežne dohodol na ročnej zmluve, ale vylúčená nie je ani dlhodobejšia spolupráca, ako sa vôbec zrodila a čo jej predchádzalo?

"Celé to trvalo určitý čas, v kontakte sme boli niekoľko týždňov. Napokon sme sa dohodli a som tu. Som veľmi šťastný, že môžem pomôcť Petre dosiahnuť jej vytýčené ciele a že budem reprezentovať slovenské farby. Čaká nás dôležitá sezóna, na ktorú sa teším. Nielen z Petry, ale z celého tímu cítim tú správnu energiu, čo je mimoriadne dôležité," uviedol nový kormidelník Vlhovej pre denník Šport. 

Ten už ponuku na trénovanie od Vlhovej tímu dostal pred piatimi rokmi, ale vtedy k vzájomnej dohode nedošlo. "Boli sme v kontakte, no naše priority sa líšili. Ja som sa pozeral najmä na rodinu, keďže som mal malé deti. Momentálne je situácia iná. Mám pocit, že teraz je ten správny čas na našu spoluprácu,” vysvetlil Pini a jedným dychom dodal: "Trénerský život je nevyspytateľný, vždy sa spája s pochybnosťami či tlakom. Musíte sa s tým naučiť pracovať, musíte to vedieť odbúrať. Je to súčasť fungovania. Teraz sme na jednej lodi a všetci spolu pôjdeme za napĺňaním ambícií.”

Podľa slov švajčiarskeho lodivoda je však ešte priskoro hovoriť o konkrétnych ambíciách: "Všetci  vieme, že máme pred sebou olympijskú sezónu… Zároveň si ale uvedomujeme, že nás čaká veľa práce. Je dôležité, že Petra stále nie je na vrchole svojich možností a schopností. Ja ako tréner oceňujem, že existuje priestor na zlepšenie a že sa spoločne máme kam posúvať.”

Za najsilnejšiu stránku Vlhovej označil Pini psychiku a jej celkové mentálne nastavenie, slabiny a nedostatky nechcel prezradiť. K otázke, či má Vlhová na to, aby na OH napodobnila Tinu Mazeovú, ktorá pod vedením Švajčiara v Soči získala dve zlaté medaily, odpovedal Pini s veľkou pokorou: "Viete, že v športe sa môže stať čokoľvek, ale áno, je to náš spoločný cieľ.”

Viac o téme: Petra Vlhová Igor Vlha Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky